• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,33
 • ALTIN
  %-0,18
 • BIST
  %2,74
BAYRAM DÖNÜŞÜ HÜZÜNLÜ BİTMESİN

BAYRAM DÖNÜŞÜ HÜZÜNLÜ BİTMESİN

Bayram dönüşü yaşanacak trafik yoğunluğunun kazalara sebebiyet verebileceğine dikkat çeken yetkililer, denetimlerini de artırdı.

Bayram dönüşü trafik yoğunluğu oluşacağına dikkati çekilerek, vatandaşların aşırı hız, uykusuz, yorgun ve alkollü halde direksiyon başına geçmemeleri için uyarılarda bulunuldu.

Yozgat’ta da bayram sevinçlerinin felakete dönüşmemesi için, emniyet ve jandarma ekipleri huzur ve güvenlik için çalışmalarını artırdı.

Kurban Bayramı dönüşü nedeniyle trafikte yaşanacak yoğunluktan dolayı gerekli tedbirleri alan ekipler 24 saat görev başında. Kurban Bayramı tatili dönüşünde de özellikle şehirler arası yollarda yoğun bir trafik yaşanacak.

Ülkemizde genellikle yolcu taşımacılığının yüzde 90’ı kara yolu ile yapılıyor. Bu nedenle araç sürücülerine büyük sorumluluklar düşüyor.

Trafikte mutlaka hız sınırlarına uyulması gerektiğine dikkat çeken yetkililer, seyir halinde iken sürücülerin cep telefonları ile konuşmamaları, sürücülerin uykularını almış ve dinlenmiş olarak yola çıkmaları ve aşırı yemek yiyerek yola çıkmamaları gerektiğini ve ayrıca sürücü ve yolcuların mutlaka emniyet kemerini takmaları gerektiği bildirildi.

Yolculuk esnasında sürücülerin tüm dikkatlerini yol güvenliğine vermeleri gerektiği de aktarılırken, “Araç sürücülerinin hız sınırına ve trafik işaretlerine uymaları istendi.”

Öte yandan Kurban bayramı tedbirleri kapsamında Yozgat’ta “Vizyon Sıfır” hedefi ile bayram tatili süresince meydana gelebilecek trafik kazalarını önleyebilmeye yönelik yol kullanıcılarını bilgilendirme amaçlı güvenlik güçlerince 66 kavşak noktasında 500 personel görev yapıyor.

Yozgat Emniyet Müdürlüğü, sürücüleri uyararak; “Bayram tatili için uzun yolculuk yapan değerli sürücüler; can güvenliğiniz için mutlaka 2 saatte bir 10 dakika mola vermeyi unutmayın. Emniyet kemerimizi takalım, sevdiklerimize sağlıkla kavuşalım” uyarısı yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM