• DOLAR
  13,5650
  %-0,18
 • EURO
  15,2603
  %-0,18
 • ALTIN
  792,53
  %-0,21
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
Bayram Namazı Uyarısı

Bayram Namazı Uyarısı

İlçemizde kurban bayram namazının saati belli oldu.

Kurban Bayram namazının 21 Ağustos 2018 salı günü saat 06.43’de kılınacağını duyuran İlçe Müftüsü Mehmet Güler,”Sevgi ve şefkatle birbirimize ellerimizi uzatma ve kaynaşma günü olan dini bayramlarımızın ikincisi olan Kurban Bayramı’na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kurban Bayramı Allah’a yaklaştıran, Allah rızasına kavuşturan bir bayram olduğunu belirten Güler, her ibadette olduğu gibi, kurban ibadetinde de Allah’a yaklaşmanın, O’nun rızasını kazanmak için fedakarlıkta bulunulması gerektiğini söyledi.

Bugün birbirimizi daha iyi anlamaya, ahlaki erdemlerimizi geliştirmeye ve başkalarının dertleriyle dertlenmeye her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu kaydeden Müftü Güler, camilerde bayram nedeniyle vaaz verileceğini ifade ederek, Kurban Bayramı’nda çevrenin temiz tutulması, kurban kesiminde titizlik gösterilmesi gerektiğini ve kurban alınırken dikkat edilmesi hususlar hakkında da bilgi aktardı.

Kurban edilecek hayvanın sağlıklı olması gerektiğini, bunun için de vatandaşlara kurbanlık alırken küpeli hayvanları tercih etmesi uyarısında bulunan Müftü Güler, kurbanın dinen zengin sayılan kişilerce kesilebileceğini belirtti.

Kurban olacak hayvanın azalarının tam olması gerektiğini de dile getiren Müftü Güler, “Kurban kesilecek hayvanın sağlıklı semiz azalarının tam olması gerekir. Kurban edilecek hayvan kesileceği yere eziyet edilmeden götürülmeli keskin bıçakla kesilmelidir. Kesim sonrası kurbanın deri, bağırsak ve diğer organları zayi edilmemeli ve çevrenin kirletilmemesi gerekmektedir” uyarısında bulundu.

Müftü Güler, “Bayram namazı ise saat 06.43’de kılınacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM