• DOLAR
  13,4985
  %-1,26
 • EURO
  15,3619
  %-1,06
 • ALTIN
  775,40
  %-0,39
 • BIST
  1.810
  %0,05
BAYRAM NAMAZI UYARISI

BAYRAM NAMAZI UYARISI

İlçemizde kurban bayram namazının saati belli oldu.

Kurban Bayram namazının 11 Ağustos 2019 Pazar günü saat 06.25’de kılınacağını duyuran İlçe Müftüsü Atıf Akşit,”Sevgi ve şefkatle birbirimize ellerimizi uzatma ve kaynaşma günü olan dini bayramlarımızın ikincisi olan Kurban Bayramı’na ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Kurban Bayramı Allah’a yaklaştıran, Allah rızasına kavuşturan bir bayram olduğunu dile getiren Müftü Akşit, her ibadette olduğu gibi, kurban ibadetinde de Allah’a yaklaşmanın, O’nun rızasını kazanmak için fedakarlıkta bulunulması gerektiğini ifade etti.

Bugün birbirimizi daha iyi anlamaya, ahlaki erdemlerimizi geliştirmeye ve başkalarının dertleriyle dertlenmeye her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğunu belirten Müftü Akşit, camilerde bayram nedeniyle vaaz verileceğini ifade ederek, Kurban Bayramı’nda çevrenin temiz tutulması, kurban kesiminde titizlik gösterilmesi gerektiğini ve kurban alınırken dikkat edilmesi hususlar hakkında da bilgi aktardı.

Kurban edilecek hayvanın sağlıklı olması gerektiğini, bunun için de vatandaşlara kurbanlık alırken küpeli hayvanları tercih etmesi uyarısında bulunan ve kurbanın dinen zengin sayılan kişilerce kesilebileceğini belirten Müftü Akşit, “Kurban olacak hayvanın azalarının tam olması gerekir. Kurban edilecek hayvan kesileceği yere eziyet edilmeden götürülmeli keskin bıçakla kesilmelidir. Kesim sonrası kurbanın deri, bağırsak ve diğer organları zayi edilmemeli ve çevrenin kirletilmemesi gerekmektedir” diye konuştu.

Müftü Atıf Akşit “Bayram namazı ise saat 06.25’de kılınacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM