• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,09
 • ALTIN
  %-0,42
 • BIST
  %2,74
BAYRAM ZEHİR OLMASIN!

BAYRAM ZEHİR OLMASIN!

Ramazan Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirleri en üst düzeye çıkarıldı.

İçişleri Bakanlığına bağlı birimler 9 günlük bayram tatili olmasına rağmen trafik denetimlerini 31 Mayıs – 10 Haziran 2019 tarihleri arasında 11 gün süreyle gerçekleştirecek. Ayrıca çocuklar ebeveynlerine trafik karnesi verecek.

 

Ramazan bayramını vatandaşların huzurlu geçirmesi için bir dizi önlem alındığı bildirildi.

Güvenlik Güçlerinin dikkatli ve teyakkuz durumunda olacağı belirtilirken, bayram süresince resmi ve sivil ekipler görev yapacak.

Ramazan Bayram tatili nedeniyle şehirlerarası karayollarında trafik yoğunluğunun özellikle tatilin başlangıç ve bitiş günlerinde yoğunluk yaşanacağına dikkat çekildi.

Geçmiş bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları analiz edildiğinde, bu kazaların genelde aşırı hız, yakın takip, hatalı sollama, şerit ihlali, uykusuz araç kullanma gibi nedenlerden meydana geldiği vurgulanarak, bu ihlallerin önlenmesine yönelik denetimlere ağırlık verileceği kaydedildi.

Sürücü ve yolcuların gitmek istediklere yere sağlıklı bir şekilde gitmesini sağlamak amacıyla denetimlerin bayram sürecinde de artarak süreceği vurgulandı.

Bakanlık bu Ramazan Bayramı’nda da “Kımızı Düdük” kampanyasına devam edecek. Jandarma ve emniyet trafik personeli çocuklara kırmızı düdükle birlikte bir de çocuklara Trafik Karnesi dağıtacak. Çocuklar bu karnelere,  araç kullanan anne ve babalarını trafikte uydukları ya da uymadıkları kurallar konusunda değerlendirme yapacak, notlar verecek.

Çocuklar tarafından doldurulacak olan bu karneler 20 Haziran 2019 tarihine kadar #trafikkarnem hashtagi ve TrafikEgm twitter adresi ile paylaşılacak.  Karneler arasından en çok beğeni alan ilk yüz paylaşım sahibi öğrenci bisiklet ile ödüllendirilecek. Ayrıca öğrenciler karneleri http://www.trafik.gov.tr adresinden de temin edebilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM