• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
BAYRAM ZEHİR OLMASIN!

BAYRAM ZEHİR OLMASIN!

Kurban Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirleri en üst düzeye çıkarıldı. Bayram süresince  Yozgat il genelinde 400 personel ile tedbir alınırken, 66 noktada da 200 personel görev yapacak.

İçişleri Bakanlığına bağlı birimler 9 günlük bayram tatili nedeniyle trafik tedbirlerini 26 Temmuz tarihine kadar artırarak sürdürecek.

Kurban bayramını vatandaşların huzurlu geçirmesi için bir dizi önlem alındığı öğrenildi.

Güvenlik Güçlerinin dikkatli ve teyakkuz durumunda olacağı belirtilirken, bayram süresince resmi ve sivil ekipler görev yapacak.

Kurban Bayram tatili nedeniyle şehirlerarası karayollarında trafik yoğunluğunun özellikle tatilin başlangıç ve bitiş günlerinde yoğunluk yaşanacağına dikkat çekildi.

Geçmiş bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazaları analiz edildiğinde, bu kazaların genelde aşırı hız, yakın takip, hatalı sollama, şerit ihlali, uykusuz araç kullanma gibi nedenlerden meydana geldiği vurgulandı, bu ihlallerin önlenmesine yönelik denetimlere ağırlık verilerek yaşanabilecek kazaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

“Türkiye Genelinde ‘Yol Ver Hayata’ Kampanyası Başlatıldı”

2011-2020 döneminde Birleşmiş Milletler nezdinde trafik kazalarına bağlı can kayıplarında %50 hedefini tutturan iki ülkeden biri olan Türkiye, 2021-2030 yılları arasında da trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının %50 azaltılması, 2050’de “sıfır can kaybı” hedefine yönelik çalışmalarını da sürdürüyor.

Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından, trafik kazalarının önlenmesine yönelik yol haritasını belirleyen kısa, orta ve uzun vadeli planlarını içeren “Trafik Kazalarını Önleme Planı”, “Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” ve “Motosiklet Kazalarını Önleme konulu genelgeler, valiliklere gönderildi.

Genelgeler ile trafik kazalarına bağlı can kayıplarının önüne geçilmesine yönelik, etkin ve yoğun denetimlerin yanı sıra emniyet kemeri ve kask kullanımına, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerinin önemine dikkat çekildi.

“Kurban Bayramı’nda Yoğun Denetim”

Kurban Bayramı dolayısıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgede, bayram tatilinin 9 gün olmasına rağmen trafik tedbirlerinin 14-26 Temmuz tarihleri arasında 13 gün süreyle alınacağı kaydedildi.

Ayrıca Kurban Bayramı süresince günlük toplam 9 bin 259 ekip/ tim, 17 bin 430 personel görev alacak. Tedbirlerin alındığı 13 gün boyunca toplam 120 bin 372 ekip/tim, 226 bin 586 personel görev alacak. Ayrıca 30’u Polis, 15’i Jandarma olmak üzere toplam 45 baş müfettiş güzergahlarda ve kazaların yoğunlaştığı kara noktalarda, ekip ve personelin aldığı tedbirleri yerinde inceleyecek.

YOZGAT’TA

Yozgat il genelinde İSE Kurban Bayramı için 400 personel ile asayiş ve güvenlik tedbiri aldıklarını belirten İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, gazetecilere yaptığı açıklamada; vatandaşların huzur ve güven içerisinde Kurban Bayramı tatilini geçirmesi için bir dizi tedbir aldıklarını, özellikle uzun yoldan gelen sürücülerin yolda durdurularak, çay ikramında bulunulacak, dinlendirilmeleri sağlanacak ve içinde çeşitli bilgi bulunan broşür vereceğiz. Bayram süresince 400 personel ile tedbir alırken, 66 noktada da 200 personel görev yapacak” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM