• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAYRAM ZEHİR OLMASIN!

BAYRAM ZEHİR OLMASIN!

Kurban Bayramı dolayısıyla karayollarında güvenlik tedbirleri en üst düzeye çıkarıldı. Yozgat il genelinde de bayram süresince önlemler alınarak vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmesi hedefleniyor. Vali Ziya Polat, Kurban Bayramı tatili süresince Trafik Güvenliği Tedbirleri kapsamında yapılan yol güzergahı uygulamasına katılarak sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Güvenlik güçleri, bayram süresince dikkatli ve teyakkuz halinde olacaklarını belirtirken, resmi ve sivil ekiplerin görev yapacağı vurgulandı. Şehirlerarası karayollarında özellikle bayramın başlangıç ve bitiş günlerinde yoğun bir trafik yaşanması beklenirken, geçmiş bayram tatillerinde meydana gelen trafik kazalarının incelenerek, aşırı hız, yakın takip, hatalı sollama, şerit ihlali ve uykusuz araç kullanmanın başlıca nedenler olduğu belirtildi. Bu ihlallerin önüne geçilmesi ve kazaların engellenmesi amacıyla denetimlere ağırlık verileceği vurgulandı.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Muslubelen Uygulama Noktası’nda gerçekleştirilen yol güzergahı uygulamasına katılarak ekiplere kolaylıklar diledi ve sürücülere trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Vatandaşların seyahatlerinde dikkatli olmaları, hız sınırlarına uymaları, emniyet kemeri takmaları ve dinlenme aralarını düzenli bir şekilde almaları önemle vurgulandı. Ayrıca, trafik kurallarına uymayan sürücülere cezai işlemler uygulanacağı hatırlatıldı.

Kurban Bayramı’nın huzur içinde geçmesi ve trafik kazalarının önlenmesi için tüm sürücülerin trafik kurallarına titizlikle uymaları önem taşıyor. Güvenli bir seyahat için tüm vatandaşlar, trafik güvenliği tedbirlerine hassasiyetle uyarak sevdikleriyle birlikte sağlıklı bir bayram tatili geçirebilirler. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM