• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAZI SINIFLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

BAZI SINIFLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

2,3,4,8 ve 12’nci sınıflarda  da yüz yüze eğitim bugün başlıyor.

Eğitimde sınırlı olarak okul öncesi ve 1’inci sınıflara başlatılan yüz yüze eğitimin kapsamı 2, 3, 4’üncü sınıflar 8’inci ve 12’nci sınıfları da kapsayacak şekilde genişletildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan okullarda normalleşme süreci adım adım devam ediyor.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan okullar için normalleşme planları bir bir devreye sokulmaya başlandı. Anaokulu ve ilkokullar için başlayan yüz yüze eğitim meslek liseleri ile devam edildi. 2,3,4,8 ve 12’nci sınıflarda  da yüz yüze eğitim bugün başlıyor.

“Öğrencilerimizin Sağlıklı ve Hijyenik Bir Ortamda Verimli Eğitim Alması İçin Çalışıyoruz”

Bu arada Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başkanlığında Müdürlük yöneticileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Merkez Okul Müdürlerinin katılımıyla video konferans sistemiyle toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda okul öncesi eğitim, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 8. sınıflar, lise 12. sınıflar ile köy okullarında uygulanacak yüz yüze eğitimin ayrıntıları görüşüldü.

Öğrencilerin sınıfta oturma düzeni, okulların tüm çevresi ile ortak kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi, maske, sosyal mesafe, ders programları, canlı dersler , EBA kullanımı (Eğitim Bilişim Ağı),okul servis denetimleri, taşımalı eğitim, öğretmen eğitimleri,tablet dağıtımı, okullar ve  pansiyonların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan  Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna göre hazır hale getirilmesi konuları üzerinde gerekli açıklamalar yapılarak, kararlar alındı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile okul müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yapılan ve yapılacak her çalışmanın geleceğin teminatı öğrencilerin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda verimli bir eğitim alması için çok önemli olduğunu dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM