• DOLAR
  13,4347
  %-0,27
 • EURO
  15,2179
  %-0,35
 • ALTIN
  793,57
  %0,01
 • BIST
  2.011,16
  %-0,15
Belediye Başkanı Erdal Cumhuriyet’i Ziyaret Etti

Belediye Başkanı Erdal Cumhuriyet’i Ziyaret Etti

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Cumhuriyet Okulu’nda eğitimcilerle bir araya geldi, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkan Erdal; “Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Onların çağdaş, aydın ve eğitimli  birey olarak yetişmeleri ülkemiz açısından da çok önemli. Her çocuğun nitelikli eğitim alma hakkı var” dedi.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılı etkinlikleri kapsamında Boğazlıyan Cumhuriyet Okulu’nu ziyaret eden Belediye Başkanı Hamdi Erdal, burada Okul Müdürü Duran Akdoğan, tarafından karşılandı.

Okul hakkında Belediye Başkanı Erdal’a bilgiler veren Akdoğan, “Belediye Başkanımızın okulumuza yaptığı bu anlamlı ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizleri onurlandırdı” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal ise, 2018-2019 “Eğitim öğretim yılı tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

-BOĞAZLIYAN GENÇLİĞİ DAHA ÇOK OKUMALI”

Boğazlıyan gençliğinin daha çok okuması gerektiğine dikkat çeken Başkan Erdal, “Biz istiyoruz ki Boğazlıyan gençliği okuyarak gelişsin, gelişirken Boğazlıyan’ı geliştirsin. Bilgili insanlara ihtiyacımız var, o da kitap okuyarak, eğitimini tamamlayarak olur. Biz eğer çağdaş uygarlıklar yarışında iddialı olacaksak bunu eğitimli nüfuslarla, eğitimli toplumlarla yapacağız” diye konuştu.

Başkan Erdal, şunları aktardı.

“Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Onların çağdaş, aydın ve eğitimli birer birey olarak yetişmeleri ülkemiz açısından da çok önemli. Her çocuğun nitelikli eğitim alma hakkı var. Her şeyin başı eğitim. Dünya aldığı eğitimle bu çağı en iyi şekilde yaşıyor. Eğer biz eğitim kalitemizi geliştiremezsek çok gerilerde gideriz. Eğitim bir ülkenin her şeyini etkiler. Ekonomik, toplumsal, ruhsal yaşam eğitimle yakından ilgilidir. Toplum olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün bize gösterdiği hedefe ulaşmak için eğitim şart. Yarınlarımızı emanet ettiğimiz çocukların nitelikli yetişmesinde öğretmenlerimize de çok önemli görev düşüyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM