• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
Belgelerini Aldılar

Belgelerini Aldılar

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce başlatılan “Ezanı Güzel Okuma Kursu” tamamlandı. Kursu başarıyla bitiren din görevlilerine sertifikaları verildi.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü’nce halkımızın dini hayatına rehberlik eden cami görevlilerinin; musiki kabiliyetlerini geliştirerek ezan, kâmet ve salâ okuyuşlarını daha iyi bir seviyeye getirmek ve daha nitelikli hizmet sunmalarını sağlamak amacıyla başlattığı “Ezanı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu” tamamlandı.

İlçe Müftülüğü tarafından camilerde görevli imam ve müezzinlere yönelik düzenlenen “Ezanı Güzel Okuma” kursu kapsamında Boğazlıyan merkez, kasaba ve köy camilerinde görev yapan imam ve müezzinlerin ezan okuyuşlarını belli bir düzeye yükseltebilmeleri için İlçe Müftülüğünce rehber öğretici olarak görevlendirilen Sarıkaya Merkez Camii Müezzini Ömer Sömer, tarafından kurs verildi.

“SERTİFİKALARI VERİLDİ”

“Ezanı Güzel Okuma Hizmet İçi Eğitim Kursu”nun tamamlanmasıyla nedeniyle Boğazlıyan merkez Çarşı Camiinde program düzenlendi. Programa İlçe Müftüsü Mehmet Güler, Sarıkaya Merkez Camii Müezzini Ömer Sömer ve din görevlileri katıldı.

Müftü Güler, cami hizmetlerini yürüten personelin ‘Ezanı Güzel Okuma’ becerilerinin daha da yükseltebilmelerini sağlamak amacıyla başlatılan ‘Ezanı Güzel Okuma Kursu’nun tamamlandığını söyledi.

Kursa 14 din görevlisinin katıldığını belirten Müftü Güler, “Din görevlilerinin kursta Saba, Uşşak, Rast, Segâh ve Hicaz makamlarında eğitim aldılar.  Ayrıca ses eğitimi, nefes kullanımı ve farklı makamlarda ezan okuma alışkanlığının kazandırılması planlandı” dedi.

Konuşmaların ardından din görevlilerine sertifikaları verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM