• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %-0,17
 • BIST
  %0,47
BERBERLER FAZLA MESAİ YAPACAK

BERBERLER FAZLA MESAİ YAPACAK

Yozgat Valiliği, Ramazan Bayramı öncesinde berber güzellik  salonu/merkezi,kuaför vb. işyerlerinin çalışma saatlerini yeniden düzenledi. Karara göre berber ve kuaförler bugün 08:00 ile 23:00 saatleri arasında açık olacak.

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Yozgat Valisi Kadir ÇAKIR Başkanlığında, olağanüstü  toplanarak; birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Coronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle bir dizi kararlar aldı.

Karara göre, “Berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb işyerlerinin en erken 09:00 en geç 21:00 saatleri arasında faaliyetlerini yürütmelerine karar verilmişti. Ramazan Bayramı öncesinde bu işyerlerinde yoğunluğun daha yüksek olacağı göz önünde bulundurularak, berber, güzellik salonu/merkezi, kuaför vb işyerlerinin 20, 21 ve 22 Mayıs 2020 tarihlerinde 08:00 ile 23:00 saatleri arasında faaliyet göstermelerine,

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisimizin almış olduğu birçok kararda sosyal mesafe kavramı kullanılmış olup bu kavramdan maksadın Sağlık Bakanlığının da ifade ettiği gibi kişiler arasında en az bir buçuk metre (1,5 m) mesafenin korunması gerektiği yönünde anlaşılmasına,

Usulüne göre alınan ilan ve tebliğ edilen bu kararların uygulanmasında ihmal ve kusuru görülenlerin eylemleri başka bir suç unsuru oluşturmuyorsa alınan kararlara uymayan vatandaşlara/işyerlerine Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanması, aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına oy birliği ile karar verildi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM