• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
BESLENME DOSTU OKUL

BESLENME DOSTU OKUL

Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri sağlıklı beslenmeye dikkat çekti. ‘Ritmini Yakala Yediklerini Sınırla’ sloganı ile eTwinner projesiyle sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek amacıyla örnek bir iş birliğine imza attı.

Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, sağlıklı yaşam projesinde yerini aldı. Türkiye’nin 13 ilinden farklı okullardan 8 öğretmen ve öğrencilerinde yer aldığı eTwinner proje kapsamında sağlıklı bir yaşam için yapılması gerekenleri alışkanlık haline getirmek ve bilinçli bir nesil yetiştirmek amacıyla çıkılan yolda sağlıklı ve doğru beslenme bilincinin oluşturulması hedefleniyor.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Keskin gözetiminde, Okulun Biyoloji Öğretmeni Ezgi Kılıç Selvi  ve dört öğrencinin yer aldığı proje Mayıs ayında tamamlanacak.

Sağlıklı yaşam ve bilinçli beslenme konusunun ele alındığı ‘Ritmini Yakala Yediklerini Sınırla’ sloganı ile eTwinner projesinde sırkadiyen beslenme konusunda farkındalık kazandırmak ve sağlıklı doğru beslenme bilincinin oluşturulması amaçlanıyor.

Proje çalışmalarında ayrıca öğrenciler farklı Web 2.0 araçlarını  kullanarak, teknoloji becerilerini de geliştirme ve yaratıcılıklarını kullanma imkanı bulacak.

Boğazlıyan Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serdar Keskin, sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenmenin önemli olduğunu dile getirdi, bu projenin hazırlanmasında emeği geçen ve desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM