• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
BIÇAKLAR KURBAN İÇİN BİLENİYOR

BIÇAKLAR KURBAN İÇİN BİLENİYOR

İlçemizde kırmızı et ürünleri satışı yapan ilçe esnaflardan Kenan Karakoç, kurbanlık kesiminde kullanılacak bıçakların keskin olması gerektiğini ve vatandaşların piyasada satışı yapılan ucuz bıçaklara ilgi göstermemesi gerektiğini belirterek, “Bıçağı kestiren suyudur, insanı sevdiren huyudur, sloganı ile kurban bayramında kullanılacak bıçakları su ile bilemenin hem bıçağın ömrünü uzattığını hem de daha keskin olduğunu bildirdi.

İlçemizde bıçakçıların işleri son günlerde daha da hareketlendi. Yaklaşan kurban bayramı öncesi bıçak bileme taleplerinde artış yaşanırken, yoğunluk ise her geçen gün artmaya devam ediyor.

Yarın başlayacak olan Kurban Bayramı öncesi bıçak bileme taleplerinde yoğunluk yaşanıyor.

Kurban Bayramı öncesi ilçemizde vatandaşları telaş basarken, bıçaklar kurbanlıklar için bileniyor. İlçemiz Kayseri caddesinde bulunan bıçak bileme tezgahına vatandaşın ilgisi yoğun oldu.

Yaklaşan kurban bayramı nedeniyle bıçak bileme işlerinin arttığını belirten ilçemizde kırmızı et ürünleri satışı yapan ilçe esnaflardan Kenan Karakoç, kurbanlık kesiminde kullanılacak bıçakların keskin olması gerektiğini ve vatandaşların piyasada satışı yapılan ucuz bıçaklara ilgi göstermemesi gerektiğini ifade etti.

Kurban Bayramı’nda kurban edilecek hayvanların İslami usullere uygun olarak kesilmesi gerektiğini açıklayan Karakoç, “Bıçakların keskin olması hem hayvanların acı çekmesini önler, hem de kesimi yapanın işini kolaylaştırır” dedi.

Bıçak bileme makinasına ‘Bıçağı kestiren suyudur’ ‘İnsanı sevdiren huyudur’ sloganı yazan Karakoç, kurban bayramında kullanılacak bıçakları su ile bilemenin hem bıçağın ömrünü uzattığını hem de daha keskin olduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM