• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BIÇAKLAR KURBAN İÇİN BİLENİYOR

BIÇAKLAR KURBAN İÇİN BİLENİYOR

Kurban Bayramı’nda Keskin Bıçaklar Önemli!

Baba ve dede mesleğini Boğazlıyan’da devam ettiren Eren kardeşler, kurbanlık için kullanılacak bıçaklara büyük bir özveri ile bileme işlemini gerçekleştiriyor.

İlçemizde kurban bayramı öncesi yaklaşırken, bıçak bileme taleplerinde ciddi bir artış yaşanıyor. Kurbanlık kesiminde kullanılacak bıçakların keskin olması gerektiği vurgulanırken, vatandaşlar ucuz bıçaklardan kaçınmaları istendi.

Boğazlıyan ilçesinde baba ve dede mesleğini devam ettiren Ali İhsan ve Hüsamettin Eren kardeşler, kurban bayramı öncesi bıçak bileme taleplerinin arttığını ifade etti. Kurbanlık kesiminde kullanılacak bıçakların keskin olmasının önemine dikkat çeken Eren kardeşler, vatandaşların ucuz bıçaklara ilgi göstermemesi gerektiğini vurguladı. Ucuz bıçakların kesim esnasında sorunlara yol açabileceğini ve kesimi zorlaştırabileceğini belirttiler.

Kurban bayramında hayvanların islami usullere uygun olarak kesilmesi gerektiğini dile getiren Eren kardeşler, keskin bıçakların hayvanların acı çekmesini önlediğini ve kesimi yapanın işini kolaylaştırdığını söyledi. Bu nedenle, kurbanlık kesiminde kullanılacak bıçakların düzenli olarak bileme işleminden geçirilmesinin önemli olduğunu vurguladılar.

İlçemizdeki bıçakçıların yoğunluk yaşadığı gözlemlenirken, vatandaşlar kurban bayramı öncesinde bıçaklarını biletmek için bıçakçılara akın ediyor. Özellikle çarşı içi Kayseri yolu üzerinde bulunan bıçak bileme tezgahına olan ilginin oldukça yüksek olduğu görülüyor.

Kurbanlık kesiminde kullanılacak keskin bıçaklar, hem hayvanların refahını gözetirken hem de kesimi yapanlara kolaylık sağlayacaktır. (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM