• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİK’TEN BİLGİLENDİRME ZİYARETİ

BİK’TEN BİLGİLENDİRME ZİYARETİ

Basın İlan Kurumu Çorum Şube Müdürü Abdullah Güler, Yozgat Valisi Ziya Polat’ı makamında ziyaret etti, gazetecilerle bir araya geldi. Önümüzdeki dönemde kurum sorumluluk alanına dahil olacak gazetelerin durumu ve süreç ile ilgili bilgiler verdi.

Basın İlan Kurumu Çorum Şube Müdürü Abdullah Güler, sorumluluk alanına önümüzdeki günlerde dahil olacak Yozgat’ta, Vali Ziya Polat’ı ziyaret ederek geçiş süreci ile ilgili detaylı bilgiler sundu.

Sürecin hayırlı olmasını dileyen Vali Polat ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, gazete imtiyaz sahipleri ve yöneticileri ile yapılan toplantının ilk kısmına teşrif etti.

Gazete imtiyaz sahipleri ve yöneticileri ile yapılan tanışma toplantısına merkezde 6, Akdağmadeni ilçesinde 2, Boğazlıyan ilçesinde 2, Çayıralan ilçesinde 1, Çekerek ilçesinde 2, Sarıkaya ilçesinde 1, Sorgun ilçesinde 4, Yerköy ilçesinde 2 olmak üzere toplam 20 gazeteden yoğun bir katılım oldu ve verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

Gazetelerin, Basın İlan Kurumu sorumluluk alanına dahil edilmesinin avantajlarının detaylı olarak anlatıldığı toplantıda Valiliklerin görev alanındaki yayınlanan gazetelerin vasıflarına ilişkin özel hükümler ile kurumun mevzuatı arasındaki farklar dile getirildi.

Toplantıda, kurumun İLANBİS sisteminin işleyişi hakkında genel bir bilgi verildi ve son olarak WİDGET uygulaması ve www.ilan.gov.tr portalının gazetelere sunduğu katkılar anlatıldı.

Ayrıca kurumun resmi ilan ve reklam dağıtımı görevi dışında, gazetelere ve basın mensuplarına sağladığı sosyal yardımlardan bahsedildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM