• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
BİLİME UZANAN YOL

BİLİME UZANAN YOL

Boğazlıyan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bilim Fuarı birbirinden ilginç etkinliklerle gerçekleşti. Öğrencilerin bilimsel, fen, sosyal ve sanatsal etkinliklerini sergilediği program eğitim camiasının yanı sıra, veliler ve Boğazlıyan halkı da ilgiyle takip etti.

Boğazlıyan Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesi ile Boğazlıyan Şehit Lokman Darğın İmam Hatip Ortaokulu’nca hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi.

Boğazlıyan Şehit Lokman Darğın İmam Hatip Ortaokulu’nca hazırlanan TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarının açılışına Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, kurum müdürleri, Boğazlıyan Şehit Lokman Darğın İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Erhan Yıldız ve okulun proje yürütücüsü Sema Savaş, siyasi parti temsilcileri ve öğrenci velileri katıldı.

Boğazlıyan Şehit Lokman Darğın İmam Hatip Ortaokulu’nca TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı çerçevesinde öğrencilerin hazırladıkları projeler ilgi gördü. Okul idaresi gözetiminde öğrenciler tarafından hazırlanan projeler ile dikkatleri üzerine toplayan okulda zenginleştirilmiş eğitim modeli standı katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından birisi olduğu, ayrıca genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp, birçok teorik bilginin gerçek yaşamdaki işleyişinin fark etmelerinin sağladığı, bu tür etkinliklerin hayal gücü ile yaratıcılığın birleşimi ve eğitim kurumlarının öncelikli amacı da bu yaratıcılığın ortaya çıkmasına zemin hazırlamak olduğu vurgulandı.

Programda; Kaymakam Recep Aydın ve beraberindeki heyet okul bahçesinde açılan stantlarda sergilenen projeleri inceleyerek, öğretmen ve öğrencilerden projeler hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM