• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLİMSEL PROJELERE DESTEK

BİLİMSEL PROJELERE DESTEK

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından hazırlanan bilimsel projeler TÜBİTAK tarafından kabul görmeye devam ediyor.

Bozok Üniversitesi Kenevir Araştırmaları Enstitüsü Temel Bilimler ve Sağlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nesrin Korkmaz’ın “Alt Yürütücü” olarak yer aldığı TÜBİTAK “1003-Tarımsal Araştırmalar Ortak Çağrısı Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” kapsamında sunulan “Bakır, Bor Bazlı Biyonanokompozitlerin Geliştirilmesi ve Kitosan Yardımıyla Çilek ve Kiraz Meyvelerinin Muhafaza Performansının Artırılması” başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Bu proje, çilek ve kiraz meyvelerinin muhafaza performansını artırmak için bakır, bor bazlı biyonanokompozitlerin geliştirilmesi ve kitosan kullanımının incelenmesini amaçlamaktadır. Doç. Dr. Nesrin Korkmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilecek olan bu proje, tarımsal araştırmalar alanında önemli bir katkı sağlamayı hedeflemektedir. Proje yaklaşık 950.000,00 TL bütçe ile desteklenmeye değer görüldü.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TÜBİTAK “1003-Tarımsal Araştırmalar Ortak Çağrısı Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında projesi kabul edilen Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nesrin Korkmaz’ı tebrik ederek şunları söyledi.

“Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. İhtisas Üniversitesi olmanın sorumluluğu ile akademisyenlerimizin hazırladıkları pek çok TÜBİTAK projesi kabul gördü ve görmeye devam ediyor. Farklı alanlarda yaptıkları çalışmalarla üniversitemize değer katan akademisyenlerimiz bizleri gururlandırmaktadır. Kazanılan her bir başarı, Üniversitemizin kararlılıkla yürüttüğü marka üniversite olma çıtasını bir adım daha yükseltmektedir. Projede emeği geçen akademisyenimizi ve diğer akademisyenleri tebrik ediyor, nice başarılı çalışmalara imza atmalarını temenni ediyorum.” (Hüseyin TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM