• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
BİLİMSEL PROJEYE BİR DESTEK DAHA

BİLİMSEL PROJEYE BİR DESTEK DAHA

Yozgat Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı Öğretim Görevlilerinden İbrahim Kılıç’ın “Enjeksiyonla Kalıplanmış Polimer Kompozit Üretiminde Dolgu Maddesi Olarak Kenevir Saplarının Değerlendirilmesi ve Sanayi Ölçekli Üretimde Mobilya Parçası Olarak Kullanım Potansiyelinin Belirlenmesi” başlıklı projesi  “1002-Hızlı Destek Programı” kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ; “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz” dedi.

BOZOK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİNDEN TÜBİTAK-1002 PROJESİ

Yozgat Bozok Üniversitesinin ihtisaslaşma alanı olan “endüstriyel kenevir” üzerine bilimsel projeleri kabul görmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Üniversitenin Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı Öğretim Görevlilerinden İbrahim Kılıç’ın “Enjeksiyonla Kalıplanmış Polimer Kompozit Üretiminde Dolgu Maddesi Olarak Kenevir Saplarının Değerlendirilmesi ve Sanayi Ölçekli Üretimde Mobilya Parçası Olarak Kullanım Potansiyelinin Belirlenmesi” başlıklı projesi  “1002-Hızlı Destek Programı” kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek Programı kapsamında projesi kabul edilmesinden dolayı Öğretim Görevlisi İbrahim Kılıç’ı tebrik etti, şunları söyledi.

“Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. İhtisas Üniversitesi olmanın sorumluluğu ile akademisyenlerimizin hazırladıkları pek çok TÜBİTAK projesi kabul gördü ve görmeye devam ediyor. Boğazlıyan Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Görevlisi İbrahim Kılıç’ın hazırladığı proje de ihtisas alanımız olan endüstriyel kenevirle alakalı olması nedeniyle ayrı bir önem taşımaktadır. Kendisini projesi dolayısıyla tebrik ediyor, nice başarılı çalışmalara imza atmasını temenni ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM