• DOLAR
  8,4396
  %-0,19
 • EURO
  10,0747
  %0,06
 • ALTIN
  492,32
  %-0,95
 • BIST
  1.393
  %0,09
BİLSEM GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

BİLSEM GÖNÜLLERE DOKUNUYOR

Boğazlıyan da kurulduğu günden buyana yaptığı çalışmalarla adını sık sık duyuran Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) sağlıkçılar için tek yürek oldu.

KAPASİTE ARTIRDI

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlık çalışanlarına destek olmak için tüm Türkiye de olduğu gibi Boğazlıyan da tek yürek oldu.

Vatandaşlar dualarıyla sağlıkçılara güç verirken, Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi de ürettikleri koruyucu ekipmanlarla başta Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Sağlık Ocakları ve Yenifakılı İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine destek veriyor.

Okul Müdürü Duran Akdoğan ve Müdür yardımcısı Şerafettin Uçar, gözetiminde üretilen siperli maskeler bu zorlu süreçte  fedakarca görevini yapan sağlık çalışanlarına ulaştırılıyor.

Yeni tip koronavirüs (Covid19) salgınından korunmada en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisinin maskeler. Üretilen koruyucu maskeleri sağlık çalışanlarının kullanımına sunan Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi gönüllere dokunuyor.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Boğazlıyan Bilsem olarak evlerde kalıp kendimizi korumaya aldığımız bu zorlu süreçte  fedakarca görevini yapan sağlık çalışanları için 3D yazıcılarla siperlik maske üretildiğini belirtti.

Üretilen siperlik maskelerin Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Sağlık Ocakları ve Yenifakılı İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine teslim edildiğini ifade eden Şimşek, “Bilim ve Sanat Merkezimiz 3D yazıcılarla siperlik maske üretiminde kapasiteyi artırdı. 1 adet siperlik maskenin üretimi ortalama 1 saat 20 dakika sürmekte. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın her zaman yanlarındayız” dedi.

Okul Müdürü Duran Akdoğan ve Müdür yardımcısı Şerafettin Uçar, gözetiminde 3D yazıcıların gücü kullanılarak üretilen koruyucu yüz siperliği Yeni tip koronavirüs (Covid19) salgınından korunmada en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi olurken, vatandaşlar; sağlıkçılar için tek yürek olan Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim ve Sanat Merkezi’ne teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM