• DOLAR
  12,4032
  %0,28
 • EURO
  14,0104
  %0,01
 • ALTIN
  712,16
  %-0,10
 • BIST
  1.776
  %-2,35
BİLSEM NEFES KESTİ

BİLSEM NEFES KESTİ

Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi’nce düzenlenen Zeka Oyunları yarışması nefes kesti.

Boğazlıyan da 2019-2020 eğitim-öğretim faaliyetine başlayan Bilim ve Sanat Merkezi’nce ilçe genelinde bulunan ilkokullar arası “Zeka Oyunları Yarışması” yapıldı.

Mantık, strateji ve dikkat üzerine yoğunlaşmayı gerektiren yarışmada Hedef 4 ve Reversi oyunları oynatıldı. Puan sistemine göre oynanan oyunlar süresince öğrenciler heyecanlı dakikalar geçirdi.

Bu yıl ilki düzenlenen Zeka Oyunları yarışması nefes kesti. Öğrencilerin zihin ve el becerilerine katkı sağlayan zeka oyunları öğrenciler tarafından çok sevildi.

İlçemizde 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında hizmete açılan Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi’nin ilk etkinliği büyük takdir topladı.

Öğrenciler arasında dostluk, arkadaşlık ve yarışma duygusunu desteklemek, zihinsel kapasitelerini arttırarak yetenek ve becerilerini sergileme fırsatı vermek aynı zamanda Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi’ni ilçe öğrencilerine tanıtmak amacı ile Boğazlıyan genelinde bulunan ilkokullar arası düzenlenen Zeka Oyunları yarışması nefes kesti.

Her okuldan 4 öğrencinin katıldığı yarışmada Hedef 4 ve Reversi oyunları oynatıldı. Yarışma boyunca oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen müsabakalarla öğrenciler ve izleyenler büyük keyif aldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazan Tok ve Vedat Oymak ile Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Duran Akdoğan, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı programda; Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Duran Akdoğan, “Bugün kazanan Boğazlıyan öğrencilerinin birlik ve beraberliği” diyerek, dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Akdoğan, “Öğrencileri yarışmaya hazırlayan ve yarışmaya iştirak ederek kendilerine destek veren öğretmenlere teşekkür etti. Yıl boyunca bu tür yarışmaların düzenlenmesini planlıyoruz” dedi.

Yarışmayı bastan sona izleyen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazan Tok ve Vedat Oymak ise, yarışmaya katılan tüm öğrencileri tek tek tebrik ederek, dereceye giren öğrencilerin ödüllerini 24 Kasım Öğretmenler gününde verileceğini, böyle bir etkinliği gerçekleştiren Bilim ve Sanat Merkezi Müdürüne teşekkür ettiler. Bu oyunların en önemli özelliğinin çocukların zihinsel olarak oyundaki hamleleri düşünmesinden dolayı gelişimlerini olumlu yönde etkileyeceğini ifade ettiler.

Çok zevkli ve heyecanlı geçen yarışma sonucunda; Hedef 4 Yarışması birincisi Yamaçlı İsmet İnönü İlkokulu’nda Nurullah Kaplan olurken, Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey İlkokulu’nda Nurgül Solmazdal ikinci ve TOKİ İlkokulu’ndan Eylül Ecrin Kayadelen üçüncü oldu.

Reversi yarışmasında ise, Yamaçlı İsmet İnönü İlkokulu’ndan Berna Gülsüm Kıymaz birinci, İMKB Şükran Ana İlkokulu’ndan Hüseyin Sakarya ikinci ve Fatih İlkokulu’ndan Selvinur Memiler üçüncü oldu.

Yarışmada ayrıca tüm öğrencilere “Katılım Belgesi” verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM