• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLSEM YETENEKLİ GENÇLERİ ARIYOR

BİLSEM YETENEKLİ GENÇLERİ ARIYOR

Üstün yetenekli öğrencilerin erken yaşta belirlenerek, potansiyellerinin keşfedilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla öğrencilerin ilgi alanlarına ve yeteneklerine yönelik bir eğitim alarak, gelecekte daha başarılı olmaları hedefleniyor.

Yozgat’ın Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Yerköy Zübeyde Hanım BİLSEM Genel Yetenek Sınavı’nın 3. ve 2. sınıf ayağının başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini duyurdu.

BİLSEM, Bilim ve Sanat Merkezi anlamına gelir ve üstün yetenekli öğrencilerin belirlenmesi ve bu öğrencilere yönelik eğitim programları sunulması amacıyla oluşturulmuş özel eğitim merkezi olduğu bildirildi..

Sınava ilçede eğitim alan öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği bildirilirken, sınavda başarılı olan öğrencilerin gelecekteki başarılarına katkıda bulunması hedefleniyor.

BİLSEM’ler, öğrencilere farklı alanlarda eğitim ve öğretim sunarak onların potansiyellerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini amaçlamakta. Bu nedenle, ilköğretim ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin katılabildiği BİLSEM’ler, öğrencilerin eğitim hayatlarının yanı sıra sosyal ve kültürel gelişimlerine de katkı sağlaması planlanıyor.

Yerköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada, eğitim alanındaki çalışmalarıyla öğrencilerin başarısını artırmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Sınavın başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen öğretmen ve personellere teşekkür edildi.

BİLSEM’ler, özellikle üstün yetenekli öğrencilerin erken yaşta belirlenerek, potansiyellerinin keşfedilmesine ve geliştirilmesine yardımcı olmakta. Bu sayede öğrencilerin ilgi alanlarına ve yeteneklerine yönelik bir eğitim alarak, gelecekte daha başarılı olmaları hedefleniyor.

BİLSEM Genel Yetenek Sınavı, ilçede eğitim alan öğrenciler için önemli bir fırsat olarak değerlendirildiği, Sınavın başarılı bir şekilde tamamlanması, öğrencilerin gelecekteki başarılarına katkı sağlaması hedefleniyor.

Öte yandan, BİLSEM’lerin Türkiye genelinde yaygınlaştırılması ve daha çok üstün yetenekli öğrencinin keşfedilerek eğitim alması için çalışmalar devam etmektedir. Bu doğrultuda, çeşitli projeler ve programlar yürütülüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM