• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %-0,63
 • ALTIN
  %-0,66
 • BIST
  %-0,59
BİLSEM YÜZ AKIMIZ OLDU

BİLSEM YÜZ AKIMIZ OLDU

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Bilim Sanat Merkezi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sağlık çalışanlarından emniyete, kamu çalışanlarından adalet mensuplarının kullanması için 3D teknolojisiyle üretilen yüz koruyucu siperlikler ve maske üretimine devam ediyor. Boğazlıyan’la birlikte ülke genelinde ihtiyaç duyulan bölgelere de ulaştırılan yüz koruyucu siperlik ve maskeler sağlığa zarar vermeyen doğal malzemelerden üretiliyor.

Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 3D teknolojisiyle üretilen yüz koruyucu siperlikler ile maske üretimine devam ediyor.

Sağlık çalışanlarından emniyete, kamu çalışanlarından adalet mensuplarının kullanması için üretilen yüz koruyucu siperlikler ile maskeler sağlığa zarar vermeyen doğal malzemelerden üretiliyor.

BİLSEM idareci ve öğretmenler ile gönüllülerin yer aldığı üretim faaliyetleri devam ediyor. Üretimi tamamlanan yüz koruyucu siperlik ve maskeler, yerel ve bölgesel düzeyde ihtiyaç duyulan kamu kurum ve kuruluşlarının istifadesine ücretsiz sunuluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın tavsiyeleri doğrultusunda çalışmalarına hız veren Bilim Sanat Merkezleri Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele etmek için gecesini gündüzüne katarak başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlara destek oluyor.

Kovid-19 salgınıyla mücadelede gecesini gündüzüne katarak destek olan Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası en büyük ihtiyaçlardan biri haline gelen yüz koruyucu siperlik ve tek kullanımlık cerrahi maskenin üretimini sürdürüyor.

Bu kapsamda; Boğazlıyan Bilim ve Sanat Merkezi’nde 3D yazıcılarla üretilen siperlik maskeler Boğazlıyan Adliyesi personeli tarafından kullanılmak üzere Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, tarafından teslim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM