• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
Bir Can Taşıdığınızı Unutmayın!

Bir Can Taşıdığınızı Unutmayın!

Boğazlıyan’da okul servis şoförlerine yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme semineri verildi. Seminerde; şoförlerin hiçbir zaman bir can taşıdığının unutmadan hareket etmesi, onların canlarının servis şoförlerine emanet edildiği, bu nedenle Karayolları Trafik Kanunu yönetmeliği hükümlerine uyulması istendi.

Boğazlıyan’da servis şoförlerine yönelik İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği, İlçe  Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme semineri verildi.

Boğazlıyan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen seminerde; Karayolları Trafik Kanunu, Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği, Karayolları Trafik Yönetmeliği hükümlerindeki öğrenci taşıma uygulaması ile ilgili hususlar, trafik işaret ve kuralları, seyir halinde, durma, duraklama, öğrencilerin binmesi ve inmesinde dikkat edilecek kurallar, aşırı hız, yakın takip, şerit izleme ve geçiş kolaylığı sağlama gibi birçok hususta oluşabilecek sorunlar hakkında servis şoförleri bilgilendirildi.

Öğrencilerin can güvenliğinin şoförlere emanet edildiğinin vurgulandığı bilgilendirme seminerinde; “Onlara saygı, sevgi ve hoşgörülü davranmalıyız. Çünkü çocuklarımız sabah evden çıktıklarında ilk olarak sizlerle muhatap oluyor. Okula servis araçlarıyla gidip gelen çocuğun günde yaklaşık 1-1.5 saat geçirdiği servis araçlarında diyalogun ve davranışların doğrudan çocukları etkilediği unutulmamalıdır.

Okul Servis şoförlerine indirme bindirme kuralları, emniyet kemerinin önemi, fazla yolcu taşınmaması,  hız kuralları,  geçme  durma duraklama ve genel trafik kuralları konusunda bilgilendirilirken, Ülkemizin en önemli problemlerinden bir tanesi insan yaşamını doğumundan ölümüne kadar ilgilendiren trafik problemi olduğu, bizde bugün burada okul servis aracı işletmecileri, ve şoförlere özellikle ülkemizin en büyük problemi olan trafik kazalarının önlenmesi anlamında bilgilendirmede bulunduk. Trafik kuralları tartışılmaması gereken olmazsa olmaz uyulması gereken kurallar olduğu” ifade edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM