• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİR GÜNDE İKİ SÖZLEŞME

BİR GÜNDE İKİ SÖZLEŞME

Devlet Su İşleri 12. Bölge Müdürlüğü ‘Boğazlıyan Kozanözü Deresi Mansap Kısmının Uzatılması’ ve ‘Yozgat-Merkez Derbent Köyü İkmali’ işlerinin sözleşmesi imzalandı.

Ülke tarımının en önemli illerinden biri olan Yozgat il genelinde ziraatın daha da gelişmesi için önemli yatırımlar gerçekleştiren Devlet Su İşleri’nce çalışmalar 2023 yılında da artarak devam ediyor.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Yozgat il geneline yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşları içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Yozgat il genelinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynarken, ‘Boğazlıyan Kozanözü Deresi ve Yozgat-Merkez Derbent Köyü İkmali işlerinin sözleşmesi imzalandı.

BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE BİR GÜNDE İKİ SÖZLEŞME

“Yozgat-Boğazlıyan Kozanözü Deresi Mansap Kısmının Uzatılması” ve “Yozgat-Merkez Derbent Köyü İkmali”  işlerinin sözleşmesi DSİ 12. Bölge Müdürü Okan Bal, tarafından imzalandı.           Yozgat-Boğazlıyan Kozanözü Deresi Mansap Kısmının Uzatılması İşi kapsamında mevcut kanalın mansap kısmı 1300 m uzatılacak. Duvar üzerine panel tel çit yaptırılacak.

Yozgat-Merkez Derbent Köyü İkmali İşi kapsamında ise Gülveli Deresi üzerinde 418 m dik duvarlı beton kanal ve yol geçişlerine 4 adet menfez, Oluklu Deresi üzerinde ise 170 m dik duvarlı beton kanal, 90 m kapalı menfez ve yol geçişlerine 2 adet menfez, 1200 metre tel çit yaptırılacak.

Her iki projenin de 2023 yılı sonuna kadar tamamlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM