• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLDU

BİR HAYAL DAHA GERÇEK OLDU

Boğazlıyan hayallerine adım adım ulaşıyor. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçenin ve Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan gençler için verdiği mücadeleye bir yenisini daha ekledi. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi kademeli olarak kapatılarak Fen Lisesi’ne dönüştürüleceği müjdesini veren Başkan Coşar, Boğazlıyan’ın hayallerini bir bir gerçekleştirmeye devam ediyor.

FEN LİSESİ BOĞAZLIYAN’A HAYIRLI OLSUN

İlçeye kazandırdığı hizmet ve yatırımlarla Boğazlıyan’ı adeta yatırım merkezi haline getiren, ilçe halkının hayallerini bir bir gerçekle buluşturan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 20 yıldır beklenilen ancak bir türlü gelmeyen Fen Lisesi’ni de ilçeye kazandırdı. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında Milli Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi’nde kademeli olarak öğrenci kabulüne başlayacak olan Fen Lisesi, ilçede büyük sevinçle karşılandı.

Yozgat’ta örnek hizmet ve yatırımlarla adından söz ettiren Belediye Başkanı Gökhan Coşar, görev sürecinde belediye hizmetlerinin yanı sıra, ekonomi başta olmak üzere sosyal ve kültürel yatırımlarla Boğazlıyan’ı cazibe merkezi haline getirerek Boğazlıyan’a Fen Lisesi kurulacağı müjdesini paylaştı.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Organize Sanayi Bölgesi’nden sonra Fen Lisesi müjdesini de vererek ismini bir kez daha altın harflerle yazdırdı.

Boğazlıyan’da eğitime verdiği destek ve katkılarla belediye başkanları arasında örnek gösterilen; başarılı öğrencilerin başka il ve ilçelere gitmesine gönlü razı olmayan Başkan Gökhan Coşar, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan ve Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Harun Halıcı ile beraber, 2022 yılında Ankara’ya yapmış olduğu ziyarette Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan bina sözü alan Başkan Coşar’ın, Milli Eğitim Bakanlığı nezdindeki ricaları da karşılık buldu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılından itibaren Millî Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi’nin kademeli olarak kapatılarak Fen Lisesi’ne dönüştürülmesini onayladı.

ORTAK PAYDA BOĞAZLIYAN

Boğazlıyan’a Fen Lisesi açılacağı müjdesi sonrası Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ı makamında ziyaret eden Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Öcal Öcalan, Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Erkoç, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Köksal Kılıçaslan, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Hatip ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, mutluluğu hep bir arada yaşayarak, “Boğazlıyan Ortak Paydası”nda buluştular.

Başkan Gökhan Coşar; “Boğazlıyan’ın geleceğine yatırım yapmak ve çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasına ciddi katkılar sağlamak için bu önemli adımda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ’a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e ve Yozgat Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Bu sürece yoğun bir tempoyla geldiklerini de sözlerine ekleyen Coşar, “Oda Başkanlarımızın, Belediye Meclis Üyelerimizin ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün üstün gayretleriyle Boğazlıyan’a Fen Lisesi kazandırıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Ayrıca; Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan’a, Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ya ayrıca teşekkür ediyorum. Kendisini ziyarete gittiğimizde Boğazlıyan’a Fen Lisesi istediğimizi söyledik. Kendisi bize büyük destek verdi. Bakanlarımızı aradılar, onlar da gerekli girişimde bulundular. Sayın Hisarcıklıoğlu’ya şahsım, Oda ve Borsası başkanlarımız ve ilçemiz adına teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.

60 ÖĞRENCİYLE EĞİTİME BAŞLANACAK

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in onayı ile Boğazlıyan’a Fen Lisesi kurulması kararına göre;

“2023-2024 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Millî Şehit Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesi’nin kademeli olarak kapatılarak Fen Lisesi’ne dönüştürülmesi,

Mevcut erkek öğrenci pansiyonunun açılacak okula bağlanması ve yatılı kalmak isteyen kız öğrencilerin de Cemil Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pansiyonundan faydalanmaları,

Birinci yabancı dilinin İngilizce olması,

Millî Şehit Kaymakam Kemal Bey Fen Lisesi olarak adlandırılması,

2 şube kurulması ve her bir şubede 30 olmak üzere 60 öğrenci alınması ve Donatımının Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce karşılanması sağlanacak.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM