• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,08
 • ALTIN
  %0,03
 • BIST
  %1,05
BİR RÜYA DAHA GERÇEK OLUYOR

BİR RÜYA DAHA GERÇEK OLUYOR

“BOĞAZLIYAN’IN LOKOMOTİFİ OLACAK”

Boğazlıyan’da 8 Bin Hektar Alanı Sulayacak Olan Uzunlu Barajı’nda Modern Basınçlı Borulu Sulama Sisteminde Çalışmalar Başladı.

Projenin tamamlanması ile birlikte bölgede hem ürün çeşitliliği hem de rekolte artacak, ülke ekonomisine de ciddi katkı sağlayacak.

Boğazlıyan da göreve başladığı günden buyana yaptığı çalışmalar ile adından söz ettiren, ayrıca gözle görülür değişimlere imza atan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, her kesiminin yaşamına dokunacak çalışmaları ile takdir toplamaya devam ederken, Başkan Gökhan Coşar, AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve beraberindeki heyet ile birlikte bir süre önce yapımına başlanılan Uzunlu Barajı’nda modern basınçlı borulu sulama sisteminde çalışmalarını yerinde inceledi.

Milletvekili Başer, (yaptığı açıklamada) “Boğazlıyan ve bölge tarımına hayat verecek olan Uzunlu Barajı sulama sistemini yeniliyoruz” dedi.

Barajda yenileme çalışmalarının başladığını ve inşaat alanında incelemelerde bulunup

yetkililerden bilgi aldıklarını aktaran Başer, “İnşaat tamamlandığında 8.000 hektar tarım arazisinin modern basınçlı borulu sulama sistemi ile sulamasını yapacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu.

OĞULCUK BARAJI

İnşaat çalışmaları tüm hızıyla devam eden Boğazlıyan Oğulcuk Barajı inşaat alanında da incelemelerde bulunduklarını söyleyen Başer, “Temelden yüksekliği 30 metre olacak barajımızın inşaatı %72 seviyesine ulaştı. Barajımızı yakın zamanda tamamlıyoruz. Barajımız tamamlandığında 1600 dekar alanda sulama gerçekleştireceğiz. Toprağı işleyen, toprağa hayat veren çiftçilerimizin ürünlerini  bereketlendireceğiz. Çiftçilerimize ve Boğazlıyanımıza hayırlı olsun” açıklamasında bulundu.

İlçenin gelişim ve değişiminde önemli rol üstlenen Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, Boğazlıyan tarımına hayat veren Uzunlu Barajı’nın Kapalı Devre Sulama Sistemi projesinde çalışmaların başladığını ve 8 Bin hektar alanın suya kavuşacağını söyledi.

Başkan Gökhan Coşar, “Boğazlıyan’ın geleceğine yönelik çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Boğazlıyan’ı daha ileri taşımak adına çalışmalarımız artarak sürecek. Boğazlıyan’ın potansiyellerini harekete geçireceğiz. Yeni yatırım alanları başta olmak üzere Boğazlıyan’da iş ve istihdam yaratma adına çalışmalarımız sürüyor. Uzunlu Barajı’nda çalışmalar başladı. Ayrıca Oğulcuk Barajı’nda çalışmalar devam ediyor. Boğazlıyan’ımıza ve alın terini toprağın bereketiyle buluşturan tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu ve uğurlu olsun” açıklamasında bulundu.

2024’TE BİRİRİLECEK

Uzunlu Barajı Sulama Yenileme Projesi Bin 200 günde tamamlanacak. 8 bin hektar alan sahanın sulanması için gerekli 178 bin 735 metre uzunluğunda muhalif çap ve basınçlarda borular ve özel parçaları ile 35 bin 765 metre uzunluğunda boru, hendek, kazı ve dolgu çalışması yapılacak. 21 Bin 101 metre tahliye kanalı ile Bin 258 adet muhtelif sanat yapısı ve 23 adet menfez ve kavşut yapısı, 790 Bin metreküp stabilize serimi, 117 Bin 330 kg. dipsavak tüneli cebri boru imali ile 1 adet dipsavak ayar vana odası bulunacak olan proje 18 Milyon 060 Bin dolar ile ihaleye çıkmıştı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM