• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %1,60
BİR VİRAJ DAHA GERİDE KALDI

BİR VİRAJ DAHA GERİDE KALDI

BOĞAZLIYAN OSB’NİN ALT YAPI İHALE İLANI YEREL VE RESMİ GAZETE’DE YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİRDİ.

Hizmetlerinde dinamik, planlı, modern ve çağdaş belediyeciliğin örneklerini sunan iş ve istihdam yaratan Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ın yürüttüğü kalkınma hamlesi projesi kapsamında OSB çalışmasında da önemli bir adım daha atıldı. OSB’nin alt yapı ihale ilanı yerel ve Resmi Gazete’de de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Bozkırın güzel ilçelerinden birisi olan Boğazlıyan’da insanları hayata bağlayan proje ve yatırımları ile gönüllere dokunan Boğazlıyan OSB’nin baş mimarı Başkan Gökhan Coşar’ın azim ve gayretleri, Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşerimiz Fuat Oktay’ın da destekleriyle OSB’de büyük bir adım daha atıldı.

Bu kapsamda; Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ankara’daki yeni hizmet binasında, 27 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 10:30’da yapılacak olan ihalenin keşif bedeli 26 Milyon 257 Bin 700 lira, geçici teminat tutarı ise 787 bin 731 lira olarak belirlendi.

“OSB için bir viraj daha geride kaldı”

Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi (OSB) alt yapı ihale ilanı yerel ve Resmi Gazete’de de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kredi desteği ile OSB Müteşebbis Heyet Başkanlığı’nın sorumluluğu altında yapılacak olan yol, atıksu, yağmursuyu, içmesuyu ve telekom inşaatlarından müteşekkil altyapı yapım işinden oluşan altyapı yapım işi; birim fiyat esası ve birim fiyatların her biri için geçerli olmak üzere işin tümüne indirim verilmek suretiyle, kapalı zarf teklif alma usulü ile ihale edilecek.

İhale; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Ankara’daki yeni hizmet binasında, 27 Aralık 2021 Pazartesi günü saat 10:30’da yapılacak. İhalenin keşif bedeli ise 26 Milyon 257 Bin 700 lira, geçici teminat tutarı ise 787 bin 731 lira olarak belirlendi.

İhalenin ardından sözleşme, noter tarafından tescil edildiği günden itibaren 5 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak ve 30 Kasım 2023 tarihinde tamamlanması planlanıyor.

Başkan Coşar; “hayırlı ve uğurlu olsun”

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, daha teknolojik, daha yenilikçi bir anlayış ile tamamlandığında Organize Sanayi Bölgesi’nin, Türkiye’nin göz bebeği arasına gireceğini belirttiği açıklamasında; “Boğazlıyan OSB ile inşallah çok daha güçlü bir büyümeyi yakalamış olacağız. Bu büyümenin temelinde de yatırımlar olacak. Bu yatırımlar vatandaşımıza, gençlerimize yeni iş kapıları açacak. Kurulacak olan Organize Sanayi Bölgesi ilçemizde büyük bir istihdam yaratarak işsiz gençlerimize de iş kapısı olacak. Boğazlıyan’ın bereketli toprakları ve çok büyük bir potansiyeli var. Tarımdan sanayiye yetişecek olan ürünler işlenerek ekonomimize de büyük katkı sağlayacak. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM