• DOLAR
  8,8689
  %1,22
 • EURO
  10,4740
  %1,60
 • ALTIN
  499,21
  %1,68
 • BIST
  1.385
  %-1,20
BİREYSEL SULAMAYA MAKİNE EKİPMAN DESTEĞİ

BİREYSEL SULAMAYA MAKİNE EKİPMAN DESTEĞİ

Türkiye’nin önemli tarım ve hayvancılık merkezi Bozkır’da Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarına %50 hibe desteği sağlanacağı bildirildi.

Yozgat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Bakanlık tarafından; tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama tesisleri ve makine ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarına %50 hibe desteği sağlanmaktadır” denildi.

Açıklamada, başvuru konuları ise şu şekilde belirtildi.

“Tarla içi damla sulama sistemi kurulması, Tarla içi yağmurlama sulama sistemi kurulması, Tarla içi mikro yağmurlama sistemi kurulması, Tarla içi yüzey altı damla sulama sistemi kurulması, Lineer veya Center Pivot sulama sistemi kurulması, Tamburlu sulama sistemi kurulması, Güneş enerjili sulama sistemleri kurulması.

“Başvuru Süresi”

Bireysel Sulama Makine Ekipman alımları için gerçek ve tüzel kişiler ile Sulama Kooperatifleri ve şirketler 1 Mart 2019 Cuma gününe kadar başvuru yapabilirler.

“Yatırım Süresi”

Program kapsamında kabul edilen başvurular ile İl Müdürlüğü arasında hibe sözleşmesinin imzalanmasından sonra, mal alımları (a),(b),(c),(ç) konu başlıklarında 60 gün, (d),(e) ve (f) başlıkları için 90 gün içerisinde tamamlanıp alımı yapılan malzemenin tarla içerisinde montajının tamamlanmış olması gerekir.

“Proje Bütçesi”

Referans fiyatlar içinde kalmak şartıyla, hibeye esas mal alım tutarı 1.000.000 TL’yi geçemez mal alım bedellerinin, bu miktarı aşması durumunda aşan kısım başvuru sahibi tarafından ayni katkı olarak karşılanır. Başvuru bütçeleri KDV hariç hazırlanır.

“Teknik Destek”

Projenin tanıtılması ve muhtemel yatırımcıların bilgilendirilmesi ile ilgili olarak Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Bireysel Sulama Projeleri İl Proje Yürütme Birimi tarafından gerekli teknik destek sağlanacak”

“Bilgi ve Başvuru için”

Yozgat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü (0354 2122741/1210

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü  yozgat.tarimorman.gov.tr

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM