• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,22
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %-5,29
BİRLİK VE BEREKETİN SİMGESİ AŞURE DAĞITILDI

BİRLİK VE BEREKETİN SİMGESİ AŞURE DAĞITILDI

Yozgat İl Müftülüğü tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı.

Müftü Ali Gülden, “Yozgat’lı kardeşlerimize peygamberlerden devraldığımız bu mirası yaşatmak üzere 10 Muharrem’i ikram, birlik, dirlik ve tebessümle karşılıyoruz. Muharrem Ayı Hz. Peygamber (sav)’in Ehl-i Beyti ‘nin gözdesi cennet gençlerinin efendisi Hz. Hüseyin efendimiz ve onunla beraber şehadet şerbetini içen 70 şehidimizi de rahmetle anıyoruz. Bu günler bu tür acılardan ders çıkarıp kardeşliğimizi pekiştirme günleridir” dedi.

Yozgat İl Müftülüğü tarafından Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtıldı.

İl Müftüsü Ali Gülden, aşure ikramı sonrası yaptığı açıklamada; “Yozgat müftülüğü olarak bugün Cumhuriyet meydanında Yozgat’lı kardeşlerimize peygamberlerden devraldığımız bu mirası yaşatmak üzere 10 Muharrem’i ikram, birlik, dirlik ve tebessümle karşılıyoruz.

Şehrimiz bütün çeşitliliği ile sayın valimiz, vekillerimiz, belediye başkanımız,siyasi parti temsilcilerimiz, sivil toplum temsilcilerimiz, kurum temsilcilerimiz, basınımız ve halkımız buradadır. 10 Muharrem’in anlamını yakaladığımızı düşünüyorum.

Muharrem Ayı Hz. Peygamber (sav)’in Ehl-i Beyti ‘nin gözdesi cennet gençlerinin efendisi Hz. Hüseyin efendimiz ve onunla beraber şehadet şerbetini içen 70 şehidimizi de rahmetle anıyoruz. Bu günler bu tür acılardan ders çıkarıp kardeşliğimizi pekiştirme günleridir. Muharrem Ayının da bizlere böyle bir çağrı yapıyor” ifadelerini kullandı.

Yozgat Valisi Ziya Polat ise, “Öncelikle Hz. Hüseyin Efendimizin ehlibeytini rahmetle anıyoruz. Allah aşure birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirsin. Allah kabul etsin. Müftü hocamızın şahsında tüm teşkilatımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Cumhuriyet Meydanında Yozgat İl Müftülüğü tarafından düzenlenen Aşure etkinliğine Vali Ziya Polat, Milletvekilleri Yusuf Başer ve Ethem Sedef, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, AK Parti İl Başkanı Yusuf Başer, CHP İl Başkanı Abdullah Yaşar, kurum amirleri, sivil toplum temsilcileri, yerel basının katıldığı programa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM