• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,67
 • ALTIN
  %0,44
 • BIST
  %-0,15
BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısında alınan kararlar doğrultusunda tam kapanma sürecine girildi.

Koronavirüs önlemleri kapsamında 17 günlük tam kapanma kararı alındı.

Türkiye koronavirüs salgınında tam kapanma sürecine geçti. Bu çerçevede bir genelge yayınlayan İçişleri Bakanlığı, 17 günlük tam kapanmanın ayrıntılarını açıkladı.

29 Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklanan genelgede, kısıtlama süresince temel gıda, ilaç ve temizlik ürünlerinin satıldığı yerler ile üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirleri dışındaki tüm iş yerleri kapalı olacak.

BAKAN KOCA VAKA SAYISINI AÇIKLADI

Öte yandan Bakan Koca, illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 17-23 Nisan arasında 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı.

Buna göre, Yozgat il genelinde 100 bin kişide görülen vaka sayısı 388.93 olarak açıklandı.              Ayrıca; Sosyal mesafeyi korumanın COVID-19 ve damlacık yoluyla bulaşan diğer enfeksiyonların yayılmasını engellediği, sosyal mesafeye uyulması ile birlikte maskenin tam takılması ve mutlaka her fırsatta ellerin en az 20 saniye yıkanması ve alınan tedbirlere uyulması ile birlikte bu salgın hastalıkla mücadelede en önemli etken olduğu vurgulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM