• DOLAR
  13,4530
  %0,57
 • EURO
  15,2434
  %0,66
 • ALTIN
  796,19
  %0,72
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
BİRLİKTE ÇALIŞIP BİRLİKTE HAREKET EDECEKLER

BİRLİKTE ÇALIŞIP BİRLİKTE HAREKET EDECEKLER

İhtisaslaşan Üniversitelerin Rektörleri YÖK Başkanı Saraç’ın Başkanlığında  online toplantıda bir araya geldi. Aralarında Yozgat Bozok Üniversitesinin de bulunduğu 15 ihtisas üniversitesi 2015 yılında uygulamaya koyulan ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’nin yeni YÖK anlayışının bir tezahürü olan ‘birlikte çalışma, birlikte hareket etme’ projesi değerlendirildi.

Aralarında Yozgat Bozok  Üniversitesinin de bulunduğu 15 ihtisas üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında online olarak bir toplantı gerçekleştirdi.

Yükseköğretim Kurulu  (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında ihtisaslaşan üniversitelerin ihtisas alanlarına yönelik yürüttükleri çalışmalara ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı online toplantının açılışında konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, 2015 yılında uygulamaya koydukları ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi’nin Yeni YÖK anlayışının bir tezahürü olan ‘birlikte çalışma, birlikte hareket etme’ projesi olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Saraç, ihtisaslaşan üniversitelerin tecrübe paylaşımında bulunmasının önemine de değinerek, bölgesel kalkınma dinamiklerini destekleyen çalışmaların bu proje ile hayata geçtiğini ifade etti.

Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ve 15 ihtisas üniversitesi rektörlerinin katıldığı toplantıyı değerlendiren Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise, ihtisaslaşan üniversitelerin yaptıkları çalışmalar noktasında faydalı ve verimli bir fikir alışverişi gerçekleştiğini ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, yazılı açıklamasında; üniversite olarak kenevirin endüstriye kazandırılması, kenevire dayalı sanayinin Yozgat ve yöresinde çeşitlenmesi ve istihdama katkı sağlaması adına kısa orta ve uzun vadede çalışmalar yürüttüklerini ve misyon olarak kenevirin bütün biyokütlesinin endüstriye kazandırılması hedefi doğrultusunda ilerlediklerini belirtti.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında İhtisaslaşan Üniversitelerin her zaman yanında olan, Yeni YÖK vizyonu ile bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve her zaman destekçimiz olan YÖK Başkanımız Prof. Dr. M.A.Yekta Saraç başta olmak üzere YÖK Yürütme Kurulu üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM