• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
BİRLİKTEN GÜÇ DOĞACAK

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞACAK

2023 Tarım vizyonu doğrultusunda hazırlanan “Gelin Kardeş Olalım” projesi kapsamında Antalya Derme İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile kardeş olan Boğazlıyan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor. Bu birlikteliğin her iki ilçeye de katkı sağlayacağı belirtilerek, özellikle örtü altı üretim konusunda Boğazlıyan’ı öne çıkartacak gelişmeler sağlanacak.

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün ülke geneli için, “Gelin Kardeş Olalım” proje çağrısı kapsamında, Derme İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü istişare heyetini Boğazlıyan’da ağırlayan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Çelik Saygın, bilgi alışverişi ve ortak çalışmalara dayanan proje hakkında bilgi alışverişinde bulunularak, istişare yapıldığını söyledi.

Antalya Valiliği’nin bir projesi olan “Gelin Kardeş Olalım” projesi kapsamında Antalya’nın Derme İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile kardeş olan Boğazlıyan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, istişareleri ve bilgi, tecrübe ve deneyimlerin paylaşılmasını aralıksız devam ettiriyor.

Bir süre önce Antalya’da incelemelerde bulunan, bilgi, teknoloji ve deneyimleri yerinde görerek bölge çiftçi ve müteşebbislerin ufuk çizgisinin gelişmesine katkı sağlayan Boğazlıyan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Çelik Saygın, Boğazlıyan’da Derme İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü heyetini ağırladı.

Ülkenin farklı illerine bağlı ilçelerle kardeşlik protokolü düzenleyerek bilgi, teknoloji ve deneyim transferi yapmak ve ortak projeler uygulamak üzere Boğazlıyan’a gelen Heyet, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Saygın Çelik ve teknik heyetle birlikte bilgi ve deneyimlerini paylaştı, Boğazlıyan  İlçe Kaymakamı Davut Sinanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Yürütülen çalışmalar ve uygulanacak projeler hakkında bilgiler alan Kaymakam Sinanoğlu, “Tarım sektörü insanımız için hayati, ülkemiz içinde stratejik bir sektördür. Çünkü tarım besin ihtiyacının karşılanması yanında milli gelire, ihracata, istihdama ve kırsal kalkınmaya sağladığı katkılardan dolayı önemli bir sektördür. Boğazlıyan olarak sizlerle kardeş olduk. Bundan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Daha sonra Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ı da ziyaret eden heyet projeler hakkında bilgi aktardı.

Ticaret Borsası ve Ziraat Odası’nı ziyaret eden Heyet, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ndeki istişarelerini sürdürdü. Antalya’da, üretim aşamalarındaki bilgi, teknoloji ve deneyimlerini ülkenin değişik yerlerinde uygun ekolojiye sahip ilçelere aktarmak ve tarımsal üretim potansiyelini arttırılmasına katkı sağlamak ve ortak projelerin hazırlanması için Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce başlatılan “Gelin kardeş Olalım” projesinin kapsamında Boğazlıyan’ı ziyaret ettiklerini aktaran Heyet, Boğazlıyan halkının çoğunluğu tarım ve tarıma dayalı sanayiden sağlamakta olduğunu ve bu projenin Boğazlıyan’a katkı sağlayacağını söyledi.

Boğazlıyan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ümmiye Saygın Çelik, “Bu birlikteliğin her iki ilçeye de katkı sağlayacaktır. Birlikteliğimizin güçlenmesi, bilgi ve deneyimlerimizin paylaşılması bizlere güç olarak geri dönecektir. Bu projedeki beklentimiz belli alanlardaki verimliği arttırmak. Özellikle örtü altı üretim konusunda Boğazlıyan’ı öne çıkartacak bir yaklaşım tarzıyla bu alandaki gelişmelerin sağlanacağını ümit ederek Antalya’da var olan bilgi birikimini özellikle teknolojiyi ve diğer hususları, bizim bilmediğimiz hususları Boğazlıyan’a aktarmak. Gelin kardeş olalım projesini bizim Antalya beraber yapmamız için, bize katkı sunacak. Bu alanda ilerlememiz sağlayacak.” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM