• DOLAR
  9,5404
  %0,64
 • EURO
  11,1478
  %1,09
 • ALTIN
  552,12
  %0,81
 • BIST
  1.522
  %0,18
BİZ BİZE YETECEĞİZ!

BİZ BİZE YETECEĞİZ!

Milli seferberlik ruhuyla hareket eden Boğazlıyan Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi cerrahi maske üretiyor. Yeni Korona virüs (Covid-19) salgını sonrası en büyük ihtiyaçlardan biri haline gelen tek kullanımlık maske için, Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi harekete geçti. Maske üretimine gönüllü olarak evlerinde destek veren aralarında Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcısı Murat Şahin’in de bulunduğu vatandaşlar, maskenin vatandaşlara ulaşmasını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Boğazlıyan Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü tarafından, tek kullanımlık cerrahi maske üretimine başlanıldı.

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’nden her hangi bir ücret talep edilmeden temin edilen cerrahi maskelik kumaşlar gönüllüler tarafından üretilirken, korona virüsle mücadelede maske üretimine katkı sağlanacak. Şuan; günlük 500-600 civarından üretilen maskeler de hedef ise 20 Bin maske üretmek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Halk Eğitim Merkezi tarafından Yeni Korona virüs (Covid-19) salgını sonrası en büyük ihtiyaçlardan biri haline gelen tek kullanımlık cerrahi maskenin üretimine başlanıldığını söyledi.

“İŞTE MİLLİ SEFERBERLİK”

6 Usta öğretici, 2 Meslek Dersi Öğretmeni, 1 Boğazlıyan Belediyesi işçisi ve 1 Gönüllü olmak üzere, toplam 10 bayan ile cerrahi maske dikim işine başlanıldığını belirten Şimşek, “Boğazlıyan Kaymakamımız sayın Fatih Okumuş tarafından İl Sağlık Müdürlüğü’nden her hangi bir ücret talep edilmeden temin edilen cerrahi maskelik kumaşlar gönüllüler tarafından üretiliyor.

Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla bayanlar dikim işlerine evlerinden devam etmektedirler. Maskelerimiz standart ölçülerde, çift kat olarak dikilmekte. Boğazlıyan Devlet Hastanesi tarafından sterilize edildikten sonra ilçe halkının kullanımına verilecektir. Günlük ortalama 500-600 maske dikilmekte, hedefimiz 20 Bin maske dikmektir” dedi.

BAŞSAVCI ŞAHİN DE MAKİNA BAŞINA GEÇTİ

Maskelerin üretiminin Filiz Durmaz, Gülay Öztürk, Hamide Ertürk, Mahi Deniz, Sariye Kazaylek, Ülkü Coşkun, Nuray Şahin, Özlem Kahraman, Kadriye Özdemir ve Zeynep Akınol tarafından yürütüldüğünü ifade eden Şimşek, “Milli seferberlik ruhuyla Dikim işi o kadar benimsendi ki, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcımız sayın Murat Şahin ve ilçe esnaflarından Tamer Kahraman da eşlerine yardım etmek için makine ve makasın başına geçti. Biliyoruz ki; maske dikilen her evde; eşler, çocuklar çok kıymetli zamanlarını dikim işine ayırmaktadır. Zamanlarını eşlerine ve çocuklarına ayırmak yerine, ilçemiz halkı için maske diken tüm gönüllülere ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.

Şimşek, son olarak; “Dikim işini planlayan İlçe Kaymakamımız Sayın Fatih Okumuş’a, organizeyi sağlayan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kadir Erdem’e, bilgileriyle bize yön veren Devlet Hastanesi İdari ve Mali İşler Müdürü Gökmen Erşen’e, ayrıca; Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Okan Tanın’a ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Selim Çetintaş’a değerli zamanlarını bize ayıran Kurumumuz tüm personeline, eşlerine, çocuklarına sonsuz teşekkürler ediyorum. Bizler halkımızın, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızın, özellikle devlet hastanemizin ve sağlık çalışanlarımızın bu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla maske üretimine başladık” ifadelerinde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM