• DOLAR
  8,7453
  %1,08
 • EURO
  10,2612
  %1,45
 • ALTIN
  498,55
  %1,37
 • BIST
  1.403
  %-0,35
BİZE MAVİ YAKIŞIR

BİZE MAVİ YAKIŞIR

100 Bin nüfusta vaka görünme oranı Yozgat’ta 7,20 azalma gösterdi. Yeni sosyalleşmede 10 gün geride kaldı. Sağlık Bakanlığı’nca açıklanan son tabloda Yozgat’ta düşen vaka sayısı umut verici olurken, bu düşüşle birlikte rehavete kapılıp tedbir elden bırakılırsa durumun tam tersine dönebileceği uyarısı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüste ‘Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci’ kararlarını açıklamasının ardından Yozgat’ta her geçen gün düşen vaka sayısı umut verirken, rehavete kapılmadan alınan tedbir ve önlemlere titizlilikle uyulmasıyla birlikte, sarı kategoride bulunan Yozgat mavi kategoriye doğru adım adım ilerliyor.

Gazetemiz sayfa sekreteri Erol Tarikci’nin derlediği bilgilere göre, 100 Bin nüfusta vaka görünme oranı Yozgat’ta 7,20 azalma göstererek, 35,55’e düştü.

Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu risk, içerisinde bulunduğumuz ‘Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci’ sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler Yozgat’ta meyvelerini vermeye başladı.

‘Yeni Kontrollü Normalleşme Süreci’yle birlikte il genelinde ‘Dinamik Denetim Modeli’ kapsamında; vatandaşların yoğun bulunduğu bölgeler, esnaflar, konaklama yerleri, toplu taşıma araçları, okul servisleri ve otogarlarda denetimler gerçekleştirilerek, uyarı ve bilgilendirmeler yapıldı.

VALİ POLAT; GÜÇ TEDBİRDE

Yozgat mavi kategoriye doğru emin adımlarla ilerlerken, Yozgat Valisi Ziya Polat ise, “Bu düşüş bizleri yanıltmasın, rehavete kapılırsak ve tedbiri elden bırakırsak durum tam tersine dönebilir.

Unutmayalım ki; Koronavirüs halen aramızda. Lütfen rehavete kapılmayalım. Güç tedbirde, aldığımız tedbirler kadar güçlüyüz” uyarısı yaparak, vatandaşları tedbirlere daha sıkı uymaya davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM