• DOLAR
  13,5922
  %-0,58
 • EURO
  15,4346
  %-0,59
 • ALTIN
  778,35
  %-0,01
 • BIST
  1.810
  %0,05
BOĞAZLIYAN BELEDİYESİ’NDEN KÖK HÜCRE SEFERBERLİĞİ

BOĞAZLIYAN BELEDİYESİ’NDEN KÖK HÜCRE SEFERBERLİĞİ

Kemik iliği nakli bekleyen hastalara uygun doku ve iliğin bulunmasını sağlamak amacıyla Boğazlıyan Belediyesi ve Türk Kızılay’ı Kök Hücre Koordinasyon Merkezi işbirliğiyle düzenlenecek olan kök hücre bağışı kampanyasına tüm duyarlı Boğazlıyanlı vatandaşlar davet edildi.

Boğazlıyan Belediyesi ile Türk Kızılay’ı Kök Hücre Koordinasyon Merkezi işbirliğiyle, kemik iliği nakli bekleyen hastalar için seferberlik başlattı. “Kök hücre bağışçısı ol, öne çık, hayat kurtar” sloganıyla Türk Kızılay’ı ve Boğazlıyan Belediyesi işbirliği ile bugün Boğazlıyan Belediyesi toplantı salonunda gönüllü bağışçılar kan ve kök hücre bağışında bulunabilecek.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, kan ve kök hücre bağışlamanın hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

Bu kapsamda; “Türk Kızılay’ının başlattığı projelere katkı sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz” diyen Başkan Coşar, kaynağı sadece insan olan ve başka bir yolla temini mümkün olmayan kan ve kök hücre ihtiyacını karşılamanın yolunun gönüllü bağışlardan oluştuğunun altını çizdi.

Boğazlıyan Belediyesi ile Türk Kızılay’ı Kök Hücre Koordinasyon Merkezi işbirliğiyle, kemik iliği nakli bekleyen hastalar için seferberlik başlatıldığını belirten Başkan Coşar, “Bir tek hayatın dahi kurtulmasına vesile olabilirsek ne mutlu bizlere. Bu farkındalığın oluşmasına katkı sunan Kızılay’a teşekkür ediyorum. Her zaman sağlıklı olan herkesi kan ve kök hücre bağışlamasına davet ediyorum.

Kemik iliği nakli bekleyen değerli kardeşimiz Levent Çay’ın eşi, Gurbet Fatoş Çay kardeşimize ve kemik iliği nakli bekleyen tüm hastalarımıza uygun doku ve iliğin bulunmasını sağlamak amacıyla 26 Ağustos Pazartesi günü Saat: 09:00’dan itibaren Boğazlıyan Belediyesi Hizmet Binası Toplantı Salonunda; kan örneği vererek, kök hücre bağışında bulunmak isteyen duyarlı vatandaşlarımızı bu duygusal kampanya ya davet ediyoruz. Şimdiden tüm duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM