• DOLAR
  %0,52
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,24
 • BIST
  %-0,05
BOĞAZLIYAN EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ OLACAK

BOĞAZLIYAN EKONOMİNİN LOKOMOTİFİ OLACAK

Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesine ait güncel çalışmalar ile Belediye hizmetlerinin değerlendirildiği basın toplantısı gerçekleştirildi.  Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ilçeyi yakından ilgilendiren gelişmelerle ilgili Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını kamuoyuna duyurdu. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın üzerinde hassasiyetle durduğu Boğazlıyan OSB ile gönül belediyeciliği kapsamında vatandaşlara sunulan belediye hizmetlerinin değerlendirildiği toplantıda Başkan Coşar, gerçekleştirilen çalışmaları ve hedeflerini anlattı.

 

                Boğazlıyan OSB ile birlikte yüzlerce çalışanı, yatırım değeri, üretimi, ihracatı, istihdamı ve ekonomiye katkısı ile Boğazlıyan Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi bölgenin lokomotifi olacak.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile birlikte ciddi mesafe alan proje üreten, Boğazlıyan’da yapılan ve yapılması planlanan yatırımlar düzenlenen toplantı ile kamuoyuna duyuruldu.

Kısa sürede yaptığı çalışmalarla tüm gönüllere dokunan Başkan Coşar, belediye tarihinde bir rekora doğru koşuyor.

Kısa sürede gerçekleştirdiği çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Başkan Coşar, İlçenin uzun yıllardır hasret kaldığı, beklediği projeyi hayata geçirerek adından söz ettiren ve dokunmadık gönül, çalmadık kapı bırakmayarak gönülleri fetheden Başkan Gökhan Coşar, çalışmalarının meyvesini topluyor.

KÜLTÜR MERKEZİ KAPILARINI AÇTI

Yapımı tamamlanan Boğazlıyan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile birlikte belediye meclis üyeleri  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan, Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Köksal Kılıçaslan, Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Demiroğlu, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Hatip ile AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve basın mensubu katılım gösterdi.

CİDDİ BİR TALEP YOĞUNLUĞU VAR

Sözlerine “hayalim dediği” Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi ile başlayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Çok şükür son aşamayı da tamamladık. Türkiye’de bir çok ilde dahi olmayan OSB Boğazlıyan’ın gücüne güç katacak. Yatırımcıların ciddi talepleri var” dedi.

SANAYİ’NİN KALBİ BOĞAZLIYAN’DA ATACAK

OSB’nin kuruluşu, yapısı, projeleri ve çalışmalarının yanı sıra Boğazlıyan ve Türkiye genelinde yaşanan sosyo-ekonomik gelişmeleri takip eden ve bu değişime, gelişime ayak uydurabilen dev bir mekanizma olduğunu dile getiren Başkan Coşar, “Daha teknolojik, daha yenilikçi bir anlayış ile tamamlandığında Organize Sanayi Bölgemiz, Türkiye’nin göz bebeği arasına girecektir” diye konuştu.

“İnşallah Boğazlıyan’da sanayi tesislerinin bacalarının tüttüğünü göreceğiz” diyen Başkan Coşar, OSB’nin ayrıca yüzlerce kişiye istihdam yaratacağını, ilçe ve ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını söyledi.

BAŞKAN COŞAR; HİZMETLERE DEĞİNDİ

Gönül Belediyeciliği kapsamında yapılan hizmetlere de değinen Başkan Gökhan Coşar, şunları aktardı.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADIK

“İlçemizde bulunan aziz Şehitlerimizin isimlerinin verildiği cadde ve sokaklarımızın tabelalarında isimlerinin önünde Şehit ibaresi yoktu. Meclis toplantımızda aldığımız kararla tüm Şehitlerimizin isimlerinin önüne Şehit ibaresi getirildi.

ÖĞRENCİLERİMİZE KİTAP DESTEĞİNDE BULUNDUK

Geleceğimizin teminatı gençlerimizin eğitimine katkı sağlamak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün görüşünü de alarak 5 adet deneme sınavı ve 1 adet çözümü çıkmış sorular ile maske katkısında bulunduk.

KORONAVİRÜSLE MÜCADELE

Koronavirüsle mücadelede gerek okullarımız, gerekse cami, işyerleri ve tüm vatandaşlarımızın ortak kullandığı alanlar ile evlerde, oyun grupları ile parklarda hemşerilerimizin sağlığı için dezenfekte çalışmaları yaptık, bazı alanlara dezenfekte ünitesi yerleştirdik, esnaf ve vatandaşlarımıza maske dağıtımı yaptık.

KÜLTÜR EVİ

Boğazlıyan Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle kamu eliyle yapılan kültür yatırımlarına destek projesi kapsamında ilçemize güzel bir kütüphane kazandırıyoruz.  Ayrıca; ‘Kitap Medeniyettir’ sözü ile çocuklarımızla bir araya gelerek kitap hediye ettik.

ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

Günden güne değişen, büyüyen ve güzelleşen ilçemize estetik bir görünüme kavuşturmak için çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarını sürdürüyoruz.

HAYVAN PAZARI

Hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir yere sahip olan ilçemizde, bölgenin modern hayvan alım-satım merkezlerinden birisi olan Hayvan Pazarına iki adet lokanta, abdesthane, mescid ve umumi tuvalet olan modern sosyal tesisi kazandırdık.

BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU

Karakoç ve Mevlana Mahallesi ile çevre yolu arasında bulunan, içeriğinde bisiklet ve yürüyüş yolu olan yeni projemizin çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Proje tamamlandığında sağlıklı ve güvenli bir ulaşım ağını tesis etmiş olacağız.

COŞKUYLA KUTLADIK

23 Nisan Çocuk Şenliği etkinliklerinde çocuklarımızla bir araya geldik. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla, bir arada tek yürek kutladık.

HOŞ GELDİN BEBEK

İlçemizde yeni doğan bebekleri ziyaret ederek, ailelerine hastane çıkış seti hediye ediyoruz.

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ

Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile okul öncesi çağda çocuk sahibi olan annelere büyük kolaylık sağlayacak ve çocukların her anlamda gelişimlerine katkı sunacak, projemiz hızlı bir şekilde sürüyor.

BİZ BİZE YETERİZ

Kardeşlik ve dayanışma ayı olan Mübarek Ramazan ayının bereketini birlikte paylaşarak, bu güzelliği tek yürek olarak birlikte yaşıyoruz. ‘Biz birlikte büyük ve güçlü aileyiz.’ Bu ayda ihtiyaç sahibi ve yaşlı ailelerimize yemek servisi yaptık, ayrıca kolonya ve çikolata ikramında bulunduk.

DAHA GÜVENLİ KONFORLU YOLLAR

Adım attığımız her yeri daha güzel bir hale getirmek için durmadan çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren ilçe genelinde 3,5 km asfalt yol çalışması gerçekleştirdik. İlçenin çeşitli bölgelerinde moloz temizleme çalışması da yaparak görüntü kirliliğini son veriyoruz.

BELEDİYE SOSYAL TESİSLERİ

Enerjisini doğadan alan lezzetli, sağlıklı zengin menü içerikli ve uygun fiyatla hizmet verdiğimiz sosyal tesisimiz kaliteli hizmet anlayışıyla dört mevsim hizmet veriyor.

MEYVE BAHÇELERİ

Daha yeşil, daha temiz, daha yaşanılabilir bir Boğazlıyan için yeşil alan sayısını artırıyor, zümrüt yeşili bir Boğazlıyan için meyve ağaçları dikip, hep birlikte yaşam alanlarını yeşillendiriyoruz.

YENİ HİZMET ARAÇLARI

Daha iyi ve hızlı hizmet sunmak adına belediye araç parkına yeni araçlar kazandırdık.

YENİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve etkin hizmet sunacak yeni İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet binası ilçemize hayırlı olsun.

STİCK ŞEKER VE KOLANYALI MENDİL ÜRETİMİ

KOP Bölge kalkınma İdaresi Başkanlığı’nca desteklenen Stick Şeker Ve Kolanyalı Mendil Üretimi projesi onaylandı, protokolleri imzalandı. Boğazlıyan’ımıza hayırlı uğurlu olsun.

İÇME SUYU

Belediyemizin kendi imkanları ve ekipleri tarafından bağlantıları yapılan Başhoroz Köyü 1500 metre içme suyu isale hattı hayırlı olsun.

SOSYAL TESİS

Çocuklarımızı ve gençlerimizi sporla iç içe görmekten mutluluk duyuyoruz. İlçemize 1 adet kapalı ve 1 adet açık yüzme havuzunu kazandırdık.

KÜLTÜR EVİ

Sosyal ve kültürel faaliyetleri gerçekleştireceğimiz, nikah, konferans salonu ile sinema ve tiyatro gösterim kapasitesine sahip projemizi hizmete sunuyoruz.”

YATIRIMCILARI DAVET ETTİ

“Sözlerine; ‘Durmak Yok’  ‘Boğazlıyan İçin’ ‘Geleceğimiz İçin’ çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” diyen Başkan Coşar, ayrıca yatırım yapmak isteyenleri de Boğazlıyan’a davet ederek, “Hep birlikte gönüllere dokunmak için çıktığımız bu yolda bizleri gönülden sahiplenen, bizlere güvenen ve desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM