• DOLAR
  %-0,09
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,09
 • BIST
  %5,16
BOĞAZLIYAN FEN LİSESİ İLE TAÇLANACAK

BOĞAZLIYAN FEN LİSESİ İLE TAÇLANACAK

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın Fen Lisesi müjdesi Boğazlıyan’da sevinçle karşılandı.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Fen Lisesi Boğazlıyan eğitiminde yeni bir miladın başlangıcı niteliğinde olacaktır” dedi.

Gerek Başkan Gökhan Coşar’ın gerekse ilçeye gönül verenlerin ortak talebi halini alan fen lisesi uzun emek süreci sonunda amacına ulaştı.

Boğazlıyan’da eğitim niteliğini arttırma noktasındaki eksiklik Fen Lisesi ile taçlandırılacak. Son yıllarda eğitimde zirvede yer alan İlçemize Fen Lisesi müjdesini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ verdi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, açıklamasında; “İlçemizin hayalini gerçekle buluşturan Adalet Bakanımız sayın Bekir Bozdağ’a teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın geleceği adına, Boğazlıyan ve bölgesine yapılmış en büyük eğitim yatırımından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Boğazlıyan’ın bölgenin eğitim üssü olacağını vurgulayan Başkan Coşar, “Eğitim alanında yürüttüğümüz çalışmalar Fen Lisesi ile birlikte daha da geniş yelpazede ivme kazanacaktır” diye konuştu.

“İlçenin her alanda olduğu gibi eğitimde de bölgenin yıldızı olacaktır” diyen Başkan Coşar, “Boğazlıyan’ın ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim yönünden gelişimi için dün olduğu gibi bu gün ve yarın da her türlü emeği ve mesaiyi harcamaya hazırız. Amacımız kaliteli eğitim kurumlarını ilçemizde açtırarak eğitim seviyesini yükseklere taşımaktır. Fen Lisesi ile çocuklarımız bilimin ışığında güçlü ve erdemli bireyler olmasını temenni ediyor ve Fen Lisesinin şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Gökhan Coşar, “Boğazlıyan’a Fen Lisesi müjdesini veren Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ, başta olmak üzere Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ile TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Boğazlıyan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Öcal Öcalan ile tüm emeği geçen kamu kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyor, bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM