• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,37
 • ALTIN
  %-0,15
 • BIST
  %2,74
BOĞAZLIYAN FİDAN DİKTİ

BOĞAZLIYAN FİDAN DİKTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilen 11 Kasım’da, Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi Boğazlıyan’da da fidanlar toprakla buluşturuldu.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Geleceğe nefes ol” sloganıyla Türkiye genelinde gerçekleşen kampanya Boğazlıyan’da da büyük ilgi gördü.

İlçe Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, başta olmak üzere ilçe protokolü ile öğrenciler ve vatandaşların katılımı ile yüzlerce fidan toprakla buluşturulup ilk can suyu verildi.

Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Geleceğe Nefes” kampanyası çerçevesinde Boğazlıyan’da da fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kaymakam Recep Aydın, açıklamasında; “Geleceğe Nefes, olmak için fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Geleneksel olarak Türkiye genelinde eş zamanlı olarak yapılan Milli Ağaçlandırma Günü Etkinlikleri kapsamında 11.11.2022 Saat: 11.11’de Devecipınar Köyü Adalet Ormanı ve Özler Köyü Jandarma Şehitler Ormanı ağaçlandırma alanında fidanlarımızı toprakla buluşturduk” dedi.

Aydın, daha güzel, daha yaşanabilir, daha yeşil bir Türkiye için iyi niyetle ortaya konulmuş bu projenin maksadına vasıl olmasını, yeni nesillerde özellikle ağaç ve yeşil sevgisinin gelişmesi doğrultusunda pozitif katkısı olacağına inandığını belirterek, fidanları toprakla buluşturulmanın yanı sıra bu fidanların bakımı ve su ihtiyacının da yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Birlikte diktiğimiz bu fidanlar büyüyecek, oksijen ve enerji üretecek. Gençlerimiz için, geleceğimiz için bu projeleri destekliyoruz. Yeşil bir Boğazlıyan için çalışıyoruz. Türkiye genelinde gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde bizler de belediye olarak yerimizi aldık” dedi.

Programa; Kaymakam Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Cihat Ateş, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Müdürü Mustafa Kocakaya, daire müdürleri, muhtarlar ve öğrencilerin katılımıyla fidan dikimi gerçekleştirildi. İlçe Müftüsü Atıf Akşit, tarafından dua okunmasının ardından fidanlar toprakla buluşturulup ilk can suyu verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM