• DOLAR
  13,5477
  %0,14
 • EURO
  15,3514
  %0,22
 • ALTIN
  790,53
  %0,20
 • BIST
  1.979,83
  %-5,08
BOĞAZLIYAN FİDAN DİKTİ

BOĞAZLIYAN FİDAN DİKTİ

Boğazlıyan’da “Geleceğe Nefes” seferberliği kapsamında, 19 bin 175 fidan toprakla buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım’da, Türkiye genelinde olduğu gibi Boğazlıyan’ın her noktasında fidan dikildi. “Bugün fidan, yarın nefes” kampanyası çerçevesinde Boğazlıyan Kaymakamlığı, Boğazlıyan Belediyesi, Boğazlıyan Cumhuriyet Başsavcılığı başta olmak üzere kurum ve kuruluşlar tarafından 19 bin 175 fidan birçok bölgede toprakla buluşturuldu.

Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Milli Ağaçlandırma Günü” ilan edilen 11 Kasım’da, Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi Boğazlıyan’da da fidanlar toprakla buluşturuldu.

“Bugün fidan, yarın nefes” kampanyası çerçevesinde Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından fidan dikildi.

İLK TÖREN FATİH’TE

Düzenlemiş olduğu onlarca etkinlikle adını sıkça duyuran Fatih İlkokulu, fidan dikimine ev sahipliği yaptı.

İlçe Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’i ellerinde “Ağaç nefestir”, “Ağaç yoksa hayat yoktur” “Ağacı olmayan memleket, duvağı olmayan geline benzer”, “11 milyon ağaç, bugün fidan yarın nefes” yazılı pankartlarla karşıladı.

Öğrenciler ile tek tek ilgilenen Kaymakam Okumuş ve Belediye Başkanı Coşar daha sonra okul bahçesinde fidan dikimi gerçekleştirdi. Fidan dikimine, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de eşlik etti.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, fidan dikim kampanyasına Belediye olarak büyük destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi.

DAHA YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE İÇİN

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş da yaptığı konuşmada, “Daha güzel, daha yaşanabilir, daha yeşil bir Türkiye için iyi niyetle ortaya konulmuş bu projenin maksadına vasıl olmasını, yeni nesillerde özellikle ağaç ve yeşil sevgisinin gelişmesi doğrultusunda pozitif katkısının olacağı şüphesizdir” dedi.

Fidanları toprakla buluşturulmasının yeterli olmadığını, önemli olanın bu fidanların bakımı ve su ihtiyacının zamanında giderilmesi olduğunun altını çizen Kaymakam Okumuş sözlerini şöyle sürdürdü;

19 BİN 175 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

“Etkinliğimiz sabahın erken saatinde başladı. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin himayelerinde Türkiyemizde 11 Kasım’da 11 milyon ağaç, saat 11:11’de toprakla buluşturulması yönünde bir kampanya yapılmıştı. Yozgat’ımız ve Boğazlıyan ilçemiz de bu kampanyaya katılarak destek verdi. 19 bin 175 fidan dikim çalışmaları devam ediyor. Biz de 3 okulumuzda, yurdumuzda bu faaliyete kurum amirlerimiz, belediye başkanlarımız, öğretmenlerimiz, öğrencilerimizle katıldık, hayırlı olmasını diliyorum.

Daha güzel, daha yaşanabilir, daha yeşil bir Türkiye için iyi niyetle ortaya konulmuş bu projenin maksadına vasıl olmasını, yeni nesillerde özellikle ağaç ve yeşil sevgisinin gelişmesi doğrultusunda pozitif katkısının olacağı şüphesiz. Bunun yaşatılması, kalıcı hale gelmesi her yıl bir şekilde farklı adlar altında olsa da desteklenmesi gerektiği açık.

Dünyada malumlarınız olduğu üzere küresel ısınma var. Buna karşı alınması gereken çok tedbirler vardır ama bir tanesi de mutlaka ağaç dikmektir. Yeşili yaşatmaktır, su kaynaklarını güzel kullanmaktır.

Bu kapsamda Boğazlıyan’ımızda fidanlar toprakla buluşturuluyor. Yine aynı şekilde fidanı dikmek kadar belki ondan daha önemlisi yaşatmaktır, bakımını sağlamaktır, sulamaktır, korumaktır.

Hayırlı olur inşallah.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM