• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
BOĞAZLIYAN GELECEĞE NEFES VERDİ

BOĞAZLIYAN GELECEĞE NEFES VERDİ

Boğazlıyan Belediyesi “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında 5 bin fidan dikti. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Çevre odaklı yaklaşımlarla çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Çevre geleceğe bırakacağınız en değerli hazinedir” dedi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan proje ile 81 ilde 2 bin 23 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidan dikildi. Fidan dikimine Boğazlıyan Belediyesi de destek verdi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, yatırımların en güzelinin geleceğe yapılan yatırımlar olduğuna dikkat çekerek, “Birlikte diktiğimiz bu fidanlar büyüyecek, oksijen ve enerji üretecek. Gençlerimiz için, geleceğimiz için bu projeleri destekliyoruz. Yeşil bir Boğazlıyan için çalışıyoruz. Türkiye genelinde gerçekleştirilen ‘Geleceğe Nefes’ seferberliğinde bizler de belediye olarak yerimizi aldık” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe nefes ol” sloganıyla Türkiye genelinde saat 11.11’de gerçekleşen ve 11 milyon fidanı toprakla buluşturan kampanya Boğazlıyan’da da büyük ilgi gördü. Daha yeşil bir Türkiye için başlatılan kampanyaya Boğazlıyan Belediyesi de destek verdi. Belediye Başkanı Gökhan Coşar, AK Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları ile birlikte Boğazlıyan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Hatıra Ormanı’na fidan dikti.

FİDANLARI HEP BERABER KORUYACAĞIZ

‘Geleceğe Nefes’ seferberliğiyle geleceğe önemli bir miras bıraktıklarını kaydeden Başkan Coşar, “Çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız en önemli değerlerden biri olan bu fidanlar hem erozyonla mücadele etmenin en etkin yolunun kapısını aralayacak hem de ülkemize ekonomik anlamda da fayda getirecektir. Ormanlar bizim zenginliğimizdir. Geleceğin daha güzel olması için ormanları bugünden yeşertmeli ve her fidana sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

Kampanya çerçevesinde Boğazlıyan Belediyesi’ne 120 ağacın tahsis edildiğini aktaran Başkan Coşar, Belediye olarak bu sayıyla yetinmeyip 5 fidan da kendilerinin katkıda bulunduğunu anlattı.

Fidan dikimi için Belediye personelini seferber ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Gökhan Coşar, kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen fidan dikimlerini, minibüs, otobüs ve diğer araçları da tahsis ettiğini ifade etti.

Başkan Coşar, açıklamasını şu şekilde sürdürdü.

“Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu 11 Kasım’da 11 milyon fidan kampanyasında Boğazlıyan’daki bütün kurumlarımız özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü 36 okulda 2 bin 500 fidan dikti.

BELEDİYE SEFERBER OLDU

Bu kapsamda Boğazlıyan Belediyesi’ne 120 tane ağaç tahsis edilmiş biz bu sayıyla yetinmeyerek 5 bin ağaç da biz ilave ederek kampanyaya büyük destek verdik. Okullarımızda eksik olan ağaçları tamamladık. Bütün okullarımıza destek verdik. Aynı zamanda fidan dikecek olan bütün kurumlara otobüs, minibüs ve sulama imkanlarını sunduk. Belediye’nin bütün imkanları ve birimleri kurumlarımıza yardım etmektedir. Bütün kurumlarda bizim ekipler çalışmaktadır.

COŞAR’DAN 5 BİN FİDAN TAKVİYESİ

Bu kampanyanın ülkemize, milletimize, devletimize hayırlı olmasını diliyorum. Aynı zamanda bu etkinliğin her sene devam etmelidir. Malumunuz ağaçlar, ormanlar bizim ciğerimiz. Bu sene terör örgütlerince ormanlarımız hedef alındı ve birçok alanda yangınlar çıkarıldı.

Ülkemizin yeniden yeşilliğe bürünmesi, yanan ağaçların yerine yenisinin dikilmesi için sürekli destek vereceğiz. Önümüzdeki dönemlerde de Boğazlıyan Belediyesi olarak bahar aylarında 5 bin fidanı daha toprakla buluşturacağız. Toplam 10 bin civarında fidan dikeceğiz.

Kampanyayı oluşturan başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı iletiyorum. Aynı zamanda bu kampanyaya Boğazlıyan’da, beldelerimizde, ilimizdeki tüm kamu personelimize, bu kampanyaya gönül veren vatandaşlarımıza canı yürekten teşekkür ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM