• DOLAR
  13,5428
  %0,10
 • EURO
  15,3697
  %0,34
 • ALTIN
  789,97
  %0,12
 • BIST
  1.979,83
  %-5,08
BOĞAZLIYAN GÜLECEK, YATIRIMCI GÜLECEK!..

BOĞAZLIYAN GÜLECEK, YATIRIMCI GÜLECEK!..

BAŞKAN COŞAR’LA İLK KEZ BAŞLATILDI

Boğazlıyan’ın tarihi, kültürü, doğası ve sosyo-ekonomik kaynaklarının turizme yönlendirilmesi ile termal turizmle bütünleşebilecek alternatif turizm türlerine yönelik yeni yatırım alanlarının oluşturulması ve yatırımcılar için kolları sıvayan Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ı yoğun bir hafta bekliyor. Ankara, Yozgat ve Kayseri illerinde bir takım temaslarda bulunacak olan Başkan Coşar, başta Boğazlıyan OSB ve Cavlak Jeotermal sıcak suyunun turizme kazandırılması, millet bahçesi ile katı atık bertaraf tesisi ve Boğazlıyan’ın geleceğine yön verecek olan projeler için bir takım görüşmelerde bulunacak, hazine arazilerinin belediyeye tahsisi istenecek.

BAŞKAN COŞAR’IN GÜNDEMİ YOĞUN 

Boğazlıyan’da huzur, hoşgörü, istikrar ve istihdam sağlamak ve hayalindeki Boğazlıyan için çalışmalarını aralıksız sürdüren Belediye Başkanı Gökhan Coşar’ı yoğun bir hafta bekliyor. Ankara, Yozgat ve Kayseri de bir takım temaslarda bulunacak olan Başkan Coşar, Boğazlıyan’ın geleceğine yön verecek olan projeler için bir takım görüşmelerde bulunacak.

17 YILLIK SORUNA NEŞTER VURACAK

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, 2002 yılında Turizm Bakanlığına tahsisi yapılan ve iki adet jeotermal sıcak suyun bulunduğu Cavlak bölgesinde her türlü yapılaşmaya uygun alanda yer alan taşınmazların Boğazlıyan Belediyesi adına tahsislerinin yapılması ve yatırımcının önünün açılması, Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi, Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Millet Bahçesi başta olmak üzere bir çok proje hakkında istişarelerde bulunacak.

Tevazu, samimiyet ve gayret ile 31 Mart seçimlerinde Boğazlıyan halkının gönlünde taht kuran Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan’a yeni yatırım alanlarının kazandırılması noktasında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlçemizde sağlık turizmine yeni bir soluk getirmesinin yanı sıra, ilçeye önemli ekonomik ve sosyal katkı sağlaması beklenilen jeotermal tesisler ile ilgili çalışmalar artarak sürüyor.

HAZİNE ARAZİLERİ İSTENECEK

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Boğazlıyan’ın ulaşım yönünden Orta Anadolu Bölgesi kara ve demiryolu ulaşım ağları açısından Marmara ve Akdeniz Bölgesinden sonra en gelişmiş bölge olduğunu belirterek, ilçenin ekonomik yapısının tarım ve hayvancılığa dayandığını, bunun yanısıra iki adet jeotermal sıcak suya sahip olduğunu, ayrıca Organize Sanayi Bölgesi ile Katı Atık Bertaraf Tesisleri ve Boğazlıyan’ın geleceğine hayatiyet kazandıracak projeler için Ankara, Yozgat ve Kayseri de bir takım ziyaretlerde bulunacağını söyledi.

İlçe merkezine yaklaşık 4 km. uzaklıktaki Bahariye (Cavlak) Kaplıca sahası için hazırlanmış planlama çerçevesinde bölgenin Kapadokya Bölgesine yakınlığı, bölgesel turizm potansiyeli açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Başkan Coşar, “Bölgesel turizm potansiyeli, iki adet jeotermal kaynağa sahip Boğazlıyan da termal turizmin geliştirilmesi açısından önemli olanaklar sunmaktadır” dedi.

Belediye Başkanı Gökhan Coşar, şunları aktardı.

“Bölgesel turizm potansiyeli göz önüne alınarak, Turizm Merkezi Alanı içinde termal turizmin yanı sıra, bölgenin jeotermal kaynak potansiyeli ile beraber sürdürülebilirlik ilkesi çerçevesinde, koruma-kullanma dengesi gözetilerek doğal, kültürel, tarihi değerlerinin ve sosyo-ekonomik kaynaklarının turizme yönlendirilmesi ile termal turizmle bütünleşebilecek alternatif turizm türlerine yönelik yeni yatırım alanlarının da oluşturulması hedefleniyor.

Termal turizm ile aktivitenin on iki aya yayılması ile yüksek istihdam oluşturma, tesislerde yüksek doluluk oranını yakalayabilme vb. avantajları ile beraber alternatif turizm türleriyle de turizm faaliyetleri çeşitlendirilerek, bölgenin turizm sektöründen aldığı payın arttırılması böylelikle bölgesel kalkınmanın sağlanması, bu temel amaç doğrultusunda Turizm Merkezlerinde ana tema olan termal turizmin geliştirilmesi ile golf, doğa turizmi, su sporları vb. alternatif turizm türlerinin bütünleşmesi ve yakın çevredeki diğer kültürel ve doğal değerlerle de ilişkilendirilmesi ile bu bölgelerin her birinin termal destinasyon haline getirilmesi hedeflenmiştir.

Bahariye (Cavlak ) kaplıca sahası içerisinde yer alan ve mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı taşınmazlar 2634 Sayılı Turizmi Teşvik Kanununun ilgili hükümleri çerçevesinde turizm amacına yönelik 2002 yılı itibarıyla Turizm Bakanlığı’na tahsisleri yapılmıştır.

Aradan geçen 17 yıllık süre zarfında bırakın bir tesisleşmeye gidilmesini, bir çivi bile çakılmamıştır. Her türlü yapılaşmaya uygun alanda yer alan taşınmazların belediyemiz adına tahsislerinin yapılması ile yatırımcının önü açılacak, bürokratik işlemler ve prosedür en asgari sürece indirgenecek, yerel yatırımcıların da önü açılmış olacaktır.”

MİLLET BAHÇESİ PROJESİ

Belediye Başkanı Coşar, “İlçede vatandaşların gidip hoşça vakit geçirebileceği, yine İlçemiz Bahariye Köyü Mücavir sahamız dahilinde mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı taşınmazın 20 Bin metrekarelik kısmına millet bahçesi yapılmasını planlıyoruz. Ayrıca Boğazlıyan Organize Sanayi Bölgesi, Katı Atık Bertaraf Tesisi başta olmak üzere bir çok projede çalışmalarımız aralıksız sürecektir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM