• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN HAVA’DAN DENETLENDİ

BOĞAZLIYAN HAVA’DAN DENETLENDİ

İlçemizde, bayram tatili süresince vatandaşların güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla hava ve kara denetimleri gerçekleştirildi. Yozgat Valisi Ziya Polat, Trafik Uygulama Noktası’nda görev yapan ekipleri ziyaret ederek, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı ve bayramlarını kutladı.

Kurban Bayramı’nın yoğun trafik akışına neden olabileceği konusunda yetkililer tarafından yapılan uyarılar doğrultusunda, trafik güvenliğinin sağlanabilmesi için helikopter ve dronlarla denetimler gerçekleştirildi. Bayram süresince gerçekleştirilen bu denetimler, olası kazaların önüne geçilmesi amacıyla artırıldı.

Ülkede genellikle yolcu taşımacılığının yüzde 90’ının karayoluyla yapıldığı göz önünde bulundurularak, araç sürücülerine büyük sorumluluklar düştüğü vurgulandı. Yozgat genelinde, bayramın sevinçli bir şekilde tamamlanabilmesi için emniyet ve jandarma ekipleri huzur ve güvenlik için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yetkililer, hız sınırlarına mutlaka uyulması gerektiğini vurgulayarak, sürücülerin seyir halindeyken cep telefonu kullanmamaları, yeterli dinlenmeye sahip olmaları ve aşırı yemek yemeden yola çıkmaları gerektiğini hatırlattı. Ayrıca, sürücü ve yolcuların emniyet kemerlerini takmalarının önemine dikkat çekildi.

Sürücülerin yol güvenliğine tam dikkat vermeleri gerektiği de vurgulanarak, “Araç sürücülerinin hız sınırlarına ve trafik işaretlerine uymaları” gerektiği belirtildi.

Emniyet ve jandarma ekipleri, “Gözünü Yoldan Ayırma, Sevdiklerinin Gözünü Yolda Bırakma!” sloganıyla bayram tatili boyunca sürücü ve yolcuların güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için denetimlerini sürdürdü.

Yozgat Valisi Ziya Polat, Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ile birlikte Trafik Uygulama Noktası’ndaki ekipleri ziyaret ederek, sürücülere trafik kurallarına uymalar noktasında uyarılarda bulundu. Vali Polat, vatandaşların bayramını kutlayarak, trafik güvenliğinin önemini vurguladı.

Emniyet ve jandarma ekipleri, huzur ve güvenlik için titizlikle çalıştı. Yolculuk esnasında hız sınırlarına uyma, cep telefonu ile konuşmama, dinlenmiş ve uykulu olma gibi önlemlere dikkat çekildi. Ayrıca, sürücülerin ve yolcuların emniyet kemerlerini takmaları gerektiği hatırlatıldı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM