• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
BOĞAZLIYAN HAYVAN PAZARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

BOĞAZLIYAN HAYVAN PAZARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

Bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından birine sahip olan Boğazlıyan’da Belediye yaptığı düzenlemelerle hayvan pazarında vatandaşlara daha modern bir ortam sunuyor. Her alanda hizmet seferberliğini sürdüren Boğazlıyan Belediyesi, bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından biri olan Boğazlıyan Hayvan Pazarında çalışma başlattı. Hem hayvan satıcılarına hem de hayvan almak için pazara gelen vatandaşlara daha modern bir alanda hizmet sunmak adına yapılan düzenlemeler vatandaşlardan tam not alırken, İç Anadolu Bölgesi’nin canlı hayvan ihtiyacının karşılanması konusunda önde gelen ve bölgenin en hareketli pazarı olmakla birlikte ilçe ekonomisinin mihenk taşlarından sayılan Boğazlıyan Hayvan Pazarı’nda başlatılan çalışmalar memnuniyetle karşılandı.

Modern bir ilçe için projelerini bir bir hayata geçiren Boğazlıyan Belediyesi, 12 bin metrekare alan üzerinde ‘Hayvan Pazarı’nda saha beton çalışması başlattı.

Boğazlıyan Belediyesi’nce yapımına başlanan ve hayvancılığın gelişmesine katkı sunacak proje de hummalı çalışmalar sürüyor.

İç Anadolu Bölgesi’nin canlı hayvan ihtiyacının karşılanması konusunda önde gelen ve bölgenin en hareketli pazarı olmakla birlikte ilçe ekonomisinin mihenk taşlarından sayılan Boğazlıyan Hayvan Pazarı’nda hummalı çalışmalar devam ediyor.

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmalar hakkında bilgi veren Boğazlıyan  Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Hayvan pazarında başlatılan saha beton çalışmasının bir an önce faaliyete geçmesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ayrıca başlatılan çalışmalar Cumartesi günleri kurulan hayvan pazarına engel olmayacak” dedi.

Vatandaşların konforunu arttırmaya yönelik çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Coşar, “Bölgenin en büyük canlı hayvan pazarlarından birine sahip olan Boğazlıyan’da canlı hayvan pazarında saha beton dökümüne başlandı. Yaklaşık 12 Bin metrekare alanda başlatılan çalışmaların bir ay gibi kısa bir sürede tamamlanmasını planlıyoruz. İkinci tamamlama ihalesi ise en kısa sürede yapılacaktır” dedi.

Yapılan çalışmalarla birlikte ilçenin daha modern bir hayvan pazarı kazandırılmış olacağını dile getiren Başkan Coşar, projenin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

Pazarın bölgenin en modern canlı hayvan pazarlarından birisi olduğunu söyleyen Başkan Coşar, “Şuanda çalışmalarımızı belirli bir noktaya getirdik. Hayvan pazarında ayrıca 4 adet ilave hayvan indirme ve bindirme rampası olacak. Bilindiği üzerine Boğazlıyan canlı hayvan pazarı geniş bir bölgeye hitap ediyor. Boğazlıyan’ı bölgede cazibe merkezi haline getirmek için başlattığımız projelerimiz hızla devam ediyor. Bu pazar ilçemize ve bölgemize uzun yıllar hizmet verecek” diye konuştu.

Boğazlıyan Canlı Pazarı’nın Boğazlıyan Ticaret Borsası’na devredilmesi ile ilgili bir takım medya da söylemler bulunduğunu da ifade eden Başkan Coşar, şunları söyledi.

“Bundan yaklaşık 2 ay önce Boğazlıyan Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı’ya bizzat şahsım tarafından Canlı Pazarı’nın Boğazlıyan Ticaret Borsası’na devredilmesi için teklif yapılmış olup, gerekli fon ve kaynak araştırmaları başkan tarafından yapılmakta ve uzlaşma ortamı yaratma imkanı araştırılmaktadır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM