• DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %-0,05
 • BIST
  %1,62
Boğazlıyan için çözüm üretiyoruz

Boğazlıyan için çözüm üretiyoruz

Boğazlıyan Belediyesi ilçede önemli bir projeye daha imza attı. Oto Galericileri tek bir çatı altında toplayan Belediye, bir süre önce startını verdiği çalışmaları tamamladı. Bu kapsamda satılık otomobiller de görücüye çıktı.

Boğazlıyan’da otomobil satışı yapan oto galerilerinin tek bir bölgede toplanması amacıyla Boğazlıyan Belediyesi tarafından oto galericileri sitesi inşa ettirildi.

Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Boğazlıyan Terminali yanında hizmet vermeye başlayan sitenin açılış töreninde yaptığı konuşmada, amaçlarının ilçe halkına en güzel ve kaliteli şekilde hizmet etmek olduğunu söyledi.

Belediye olarak oto galerilerini tek bölgeden hizmet vermesini sağlamak için oto galericileri sitesini inşa ettiklerini belirten Başkan Erdal, “Hem galerici esnafı için iyi oldu, hem de vatandaşlarımız için büyük kolaylık oldu” dedi.

Boğazlıyan’ın Türkiye’nin önemli geçiş noktalarından birisi olduğuna değinen Başkan Erdal, “Bu noktada Boğazlıyan için önemi her geçen gün artan oto galericiler sitesi için proje çalışmalarımızı hızlandırdık. Günümüzde yolların kalitesi arttıkça, araçların kalitesi ve önemi de o aranda hızla artmaktadır. Boğazlıyan ulaşımın olduğu kadar ulaşım araçlarının da merkezi olma noktasında hızlı bir gelişme göstermektedir. İlçede ihtiyaç haline gelen açık oto pazarını hayata geçirmenin mutluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“Bu gün hayata geçirdiğimiz oto pazarının başta esnafımız olmak üzere ilçe ekonomimize bereket getirmesini, tüm halkımıza ve ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diyen Başkan Erdal, şunları aktardı.

“Boğazlıyan için çözüm üretiyoruz. Boğazlıyan Belediyesi olarak bir süre önce çalışma başlattık ve Belediyemizin çalışmaları doğrultusunda önemli aşamalar kaydettik. Bu proje Boğazlıyan’a çok şey katacak ve ilçe merkezini de büyük ölçüde rahatlatacak. Bu sayede oto alım satımı için ilçemize gelen insanların da daha rahat bir şekilde diledikleri esnafa ulaşabilme imkanına kavuşacak. Yaya ve araç trafiğine rahat bir nefes aldıracak, aynı zamanda ilçenin sosyo-ekonomik yapısına pozitif katkı sağlayacağına inanıyorum.”

Konuşmaların ardından, Boğazlıyan Terminali yanına kurulan oto pazarı için, Boğazlıyan Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci ve MHP İlçe Başkanı İbrahim Tamer, tarafından kurdele kesildi, dua edilerek hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulunuldu.

Programa; Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ak Parti İlçe Başkanı Osman Düğenci, İl Genel Meclis Üyeleri Bayram Eroğlu ve Ahmet Afşar ile MHP İlçe Başkanı İbrahim Tamer, CHP İlçe Başkanı Ahmet Peker, Sırçalı Belediye Başkanı Tamer Gümüş, İşadamı Köksal Ustaoğlu, Oto Galeri sahipleri ve ilçe esnafları ile vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Oto Galeri sahipleri böyle bir projeye hem kendilerinin hem de Boğazlıyan’ın ihtiyacı olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Hamdi Erdal’a teşekkür ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM