• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN KAN VERİYOR

BOĞAZLIYAN KAN VERİYOR

Toplumsal dayanışmanın her zamankinden daha önemli olduğu şu günlerde ihtiyaç sahipleri için gereken kan stoklarını ve kan bağışını artırmak amacıyla Türk Kızılay’ı İç Anadolu Bölge Merkezi’nce ilçemizde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

HAYDİ KAN VERMEYE!

Ulusal kan ihtiyacını karşılayan Türk Kızılay’ı İç Anadolu Bölge Merkezi’nce ilçemizde kan bağışı kampanyası başlatıldı.

Daha önceki kampanyalara yoğun ilgi gösteren ve Yozgat genelinde en çok kan bağışlayan ilçe olma özelliğini taşıyan Boğazlıyan’da ilk günden çok sayıda vatandaş kan bağışında bulundu.

Kan vermenin insan sağlığına önemli faydaları olduğu, düzenli olarak kan vermenin kalp krizi, kolesterol ve benzeri hastalıkları en aza indirdiğinin yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıktığı, düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasına ilçe halkı ile birlikte tüm kamu kurum ve kuruluşların da desteği bekleniyor.

İlçemizde Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Cumhuriyet meydanında konuşlanan Türk Kızılay’ına ait araçta vatandaşlar kan veriyor.

Türk Kızılay yetkilileri, Boğazlıyanlıların kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi göstermesinden dolayı mutlu olduğunu belirterek, kampanyaya katılanlara teşekkür etti.

Bağışlanan kanın önemine dikkat çekilirken, Her bağışlanan kanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını, 18 yaşını doldurmuş ve 65 yaşından küçük sağlıklı herkesin kan verebilir. Erkekler 3 ayda bir, kadınların ise 4 ayda bir kan verebilir. Kan vermenin ayrıca insan sağlığına önemli faydaları var.

Düzenli olarak kan vermenin kalp krizi, kolesterol ve benzeri hastalıkları en aza indirdiği yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıktığı, Boğazlıyan halkının kan vermede öncelikli ilçeler arasında olduğu ve burada başlatılan kan bağışı kampanyasına vatandaşların ilgisi ise yetkilileri mutlu ediyor.

Ayrıca; Kanın muadili olmayan bir sıvı olduğunu, bu yüzden kan bağışlamanın, hayat kurtarmak ile eşdeğer olarak görülüyor.

Kan bağışında bulunan Boğazlıyan çiftçilerinden Faruk Hacıkılıç ise, Türk Kızılay’ına böylesine toplumsal bir dayanışmaya öncü oldukları için teşekkür ederek, “Ulusal Kan Temini Projesi” kapsamında gönüllü ve sürekli bağışçılardan temin ettiği kanı ihtiyaç sahibi hastalara ulaştırıyor. Kan bağışı bekleyen herkese umut ışığı olmak için tüm vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Bu noktada Türk Kızılayı önemli bir görevi yerine getiriyor.

Her yıl binlerce insan, bir kaza veya bir hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybediyor. Kana kimin ne zaman ihtiyacının olacağını bilemezsiniz. O yüzden kan verebilecek durumda olan herkesin kan bağışında bulunması bir insanlık görevidir” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM