• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN KASTAMONU’NUN YANINDA

BOĞAZLIYAN KASTAMONU’NUN YANINDA

Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki ihtiyaca yönelik çeşitli yardım paketlerini taşıyan tır Boğazlıyan’dan yola çıktı.

Batı Karadeniz’de şiddetli yağmurun sebep olduğu sel ve su baskınları nedeniyle Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, tarafından toplumsal duyarlılığı harekete geçirerek, sel felaketinden etkilenen vatandaşların yaralarının bir an önce sarılması için başlatılan yardım kampanyasına Boğazlıyan tek yürek oldu.

Boğazlıyan Kaymakamlığı işbirliği ile Belediye ve STK’ların da desteği ile selden mağdur olan vatandaşlara ulaştırılmak üzere; ilçemizden toplanan yardım paketleri tırlara yüklenerek afet bölgesine hareket etti.

Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Gülnar, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Köksal Kılıçarslan ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Öcal Öcalan’ın katılımı ile çeşitli yardım paketlerinden oluşan yardım tırı bölgeye gönderildi.

Sel felaketinin derinden etkilediği Kastamonu için harekete geçen Boğazlıyan’da çeşitli yardım paketlerinden oluşan yardım tırı Boğazlıyan’dan dualarla yola çıktı.

Önünde “Yozgat Kastamonu’nun yanınızda ve Boğazlıyan Bozkurt’lu kardeşlerinin yanında” yazılı pankartlar asılan yardım tırları Kastamonu’ya uğurlandı.

Kaymakam Fatih Gülnar, Batı Karadeniz Bölgesi’nde meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için hazırladıkları çeşitli yardım paketlerini taşıyan yardım tırının yola çıktığını ifade ettiği açıklamasında, “Sel bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyacı için çeşitli yardım paketlerinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu görünmez felaket nedeniyle büyük zarar gören Karedeniz bölgesindeki kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, afette yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

Kaymakam Gülnar; “Kampanyamıza katkıda bulunan başta  Boğazlıyan’lı hemşehrilerimize, Boğazlıyan Belediye Başkanımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarına ve destek olan emeği geçen tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerinde bulundu.

EL ELE VERİP TÜM ZORLUKLARI AŞACAĞIZ

Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Birliğimizden aldığımız güçle hazırlanan yardım malzemeleri, sel afetinden etkilenen Bozkurtlu kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Yoğun ilgi gösteren gönlü güzel hemşehrilerime ve sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. El ele verip tüm zorlukları aşacağız” dedi.

Boğazlıyan olarak sel felaketinde mağdur olan vatandaşların kullanması için ihtiyaç duyulan ve talep edilen malzemeleri bölgeye göndermek için harekete geçtiklerini dile getiren Başkan Coşar, “Kastamonu’da yaşanan sel felaketinden dolayı büyük üzüntü duyduk.

Kaymakamlığımız, STK’larımız ve yardımsever vatandaşlarımızın da katkıları ile düzenlenen kampanyaya Boğazlıyan halkımız büyük ilgi gösterdi. Yardım tırını Kastamonu’daki kardeşlerimize ulaştırılmak üzere uğurladık. Allah yardımda bulunan herkesten razı olsun. Yaşanan sel felaketinden dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. Zarar gören kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM