• DOLAR
  13,5019
  %0,57
 • EURO
  15,3409
  %0,64
 • ALTIN
  799,33
  %0,50
 • BIST
  2.046,86
  %0,23
BOĞAZLIYAN KAZANACAK

BOĞAZLIYAN KAZANACAK

Boğazlıyan Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve adayı Nuri Erkoç, bugün gerçekleşecek olan seçimli genel kurulda kazananın Boğazlıyan olacağını belirterek, “Bugüne kadar kimseyi ötekileştirmeden esnaf ve sanatkarımızın bütün kredi taleplerini yerine getirdik. Ayrımcılığı ortadan kaldırdık. Dün nasıl esnafımızın yanındaysak bundan sonrada hep yanında olacağız. Gerek bankalar nezdin de gerekse dışarıdaki sorunlarına çözüm üreterek yönetim kurulumuz ile birlikte yardımcı olduk. Esnaf ve Sanatkarlarımızın iş yerlerini büyütmelerini ve geliştirmelerine katkı sağladık” dedi.

“AYNASI İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ”

İlçemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Boğazlıyan’ın parlayan yıldızı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde beklenen gün geldi. 2009 yılından buyana yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaf ve sanatkarlarla örnek bir dayanışma sergileyen Başkan Nuri Erkoç, “Esnafımızın finansal gücü olduk, olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve adayı Nuri Erkoç, (yaptığı açıklamada) “05.07.2021 Pazartesi günü saat 12.00 de bütün ortaklarımızın katılımı ile Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey Anadolu Lisesinde (eski lise) bahçesinde birlik beraberlik, saygı çerçevesinde Boğazlıyan esnafına yakışır bir şekilde bayram havasında gerçekleştireceğimiz genel kurulumuza tüm ortaklarımızın katılması bizleri mutlu eder. Genel kurulumuzun şimdiden Boğazlıyan esnafımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Başkan Erkoç, açıklamasında şunları aktardı.

“Sayın ortaklarımız  2009 yılında bizleri göreve getirdiğiniz günden bu tarafa siz kıymetli esnafımıza  hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kooperatifimiz çok zor şartlar altında krediler verirken dar çerçevede tutularak sınırlı kredi kullandırmıştır ve çoğu esnafımız kooperatifimizin giriş kapısını bile bilmemekteydi.

Göreve geldiğimiz gün kooperatifimizin kapısını siz kıymetli esnafımıza sonuna kadar açıp esnaflarımızı ayrıştırmadan ötekileştirmeden güler yüz çerçevesinde bütün kredi taleplerini yerine getirdik.

Göreve geldiğimizde kooperatifimiz 1 milyon 300 bin TL gibi dağıtmış olduğu kredi varken, şu an için dağıtılan kredi tutarı 86 milyon TL’dir. Kooperatifimiz Grubunda birinci olup en üs limiti kullandırmaktadır, bu başarı siz kıymetli ortaklarımızındır. Yapılacak  kredi limitimiz 225.000,00 TL verilmekte olup işyeri edinme ve Taşıt Kredisi limitimiz ise  500.000,00 TL olup bu şekilde kullandırılmaktadır.

Sayın ortaklarımız dün nasıl esnafımızın yanındaysak bundan sonrada hep yanında olacağız. Verilen görevin bilincinde olarak güler yüzlü personeliyle yönetim kuruluyla siz kıymetli esnafımıza hizmetin en güzelini sunmaya devam edeceğiz.”

Esnaf ve sanatkarın her zaman yanında olduklarına dikkat çeken Başkan Erkoç,  gerek bankalar nezdin de gerekse dışarıdaki sorunlarına çözüm üreterek esnaf ve sanatkarlara yardımcı olduklarını dile getirerek, esnaf ve Sanatkarların iş yerlerini büyütmelerini ve geliştirmelerine katkı sağladıklarını vurguladı.

-“AYRIMCILIĞI ORTADAN KALDIRDIK”-

Başkan Erkoç, ayrıca köy ve kasabalarda bulunan esnaf ve sanatkara da ulaşarak kooperatiften kredi almalarını sağladıklarını, merkez ve taşra esnaf sanatkarına eşit davranarak, ayrımcılığı ortadan kaldırdıklarını da sözlerine ekledi, “aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” “kazanan Boğazlıyan olacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM