• DOLAR
  9,2620
  %0,92
 • EURO
  10,7921
  %1,11
 • ALTIN
  526,44
  %-0,64
 • BIST
  1.410
  %-0,16
Boğazlıyan KınalıKuzularını Unutmadı

Boğazlıyan KınalıKuzularını Unutmadı

Boğazlıyan halkı “kınalı kuzularımız” Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev yapan vatan evlatlarını unutmadı. Boğazlıyan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı öncülüğünde başlatılan kampanya çerçevesinde toplanan ve çeşitli malzemelerden oluşan yardım tırı dualarla Boğazlıyan’dan Hatay’a gönderildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye’nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na Türkiye’nin dört bir yanından destek yağarken Boğazlıyanlılar da harekâta katılarak zor koşullarda büyük bir mücadele veren askerlerini unutmadı.

Boğazlıyan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı öncülüğünde Mehmetçikler için harekete geçilirken, Boğazlıyan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Yenipazar Belediyesi ile sivil toplum kuruluşlarının da desteği ile gıda, temizlik maddesi, poverbank, kamp çadırı, yatak ve btr araçları lastiklerinden oluşan ve maddi değeri yaklaşık 80 Bin lira olan yardım tırı dualarla gönderildi.

Boğazlıyan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç’un öncülüğünde ‘Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere destek için düzenlenen kampanyaya Boğazlıyan’da kurum ve kuruluşlardan da destek geldi.

“GÖNÜLLERDE VATAN SEVGİSİ”

Sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiğe bir destek de Boğazlıyan’dan geldi.

TSK’nın Afrin’den terör örgütlerini temizlemek ve sınır güvenliğini sağlamak için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda kahramanca çarpışan Mehmetçiklere maddi-manevi destek sürüyor.

Boğazlıyan’da düzenlenen program ile yardım tırı dualarla Hatay’a gönderildi.

Programa; Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, Jandarma Komutanı Soner Kocaeren, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Deniz, Boğazlıyan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, Müftü Mehmet Güler, Yenipazar Belediye Başkanı Cem Eser, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Zekeriya Tuncer, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sinan Yazılıtaş, TSO Genel Sekreteri Çağrı Kılıç, Şoförler Odası Başkanı Ahmet Hatip ve Ticaret Borsası Başkanı Harun Halıcı ile Boğazlıyan Şeker Fabrikası Müdürü Hulusi Yüksel, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Ustaoğlu ve Ak Parti Boğazlıyan İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Paşaoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Kaymakam Davut Sinanoğlu, Boğazlıyan halkının Afrin operasyonunun başladığı günden buyana yardımlarını, desteklerini ve dualarını artırarak sürdürdüğünü vurgulayarak, “Kimi maaşını bağışladı, kimi esnaf günlük gelirini bağışladı. Okuldaki öğrenciler günlük harçlıklarını getirdiler. Devletimizin, Ordumuzun bu tür yardımlara ihtiyacı yok. Güçlü bir devletiz, güçlü bir ordumuz var. Bizim milletimizin devletiyle ordusuyla olan manevi bağı o kadar kuvvetli ki mutlaka ve mutlaka bir şeyler yapmak, ellerinden gelen gayretle onlara katkı da bulunmayı her fırsatta yapıyor. Ben bu vesile ile bu ince düşüncelerden, bu vatansever düşüncelerinden dolayı tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Emeği geçen başta Boğazlıyan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç olmak üzere tüm STK odalarına ve belediyelerimiz ile emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Sinanoğlu, yardım tırının Hatay’ın Hassa ilçesine gideceğini ve yardım malzemelerinin de Hassa Kaymakamlığına teslim edileceğini söyledi.

Boğazlıyan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nuri Erkoç ise, “Milletimizin ve ordumuzun el ele olduğunu göstermek için biz de kahraman askerlerimize manevi anlamı büyük olan bazı ürünlerle destek olmak istedik. Kampanyamıza Boğazlıyan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Yenipazar Belediyesi ile sivil toplum kuruluşları da destek verdi. Dualarımız onlarla. Afrin’deki askerlerimize buradan selam gönderiyoruz, yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz” dedi.

Erkoç, “Bu yardımların yerine ulaşmasının en azından moral-motivasyon olarak ciddi katkıda bulunacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından yardım tırı İlçe Müftüsü Mehmet Güler, tarafından okunan duaların ardından Hatay’ın Hassa ilçesine  gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM