• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOĞAZLIYAN KUCAK AÇTI

BOĞAZLIYAN KUCAK AÇTI

Tüm ülkeyi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7,7 şiddetindeki deprem 10 ilimizi olumsuz etkilerken büyük bir drama neden oldu. Depremin ardından arama kurtarma çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, depremden sağ kurtulan vatandaşların kendi istekleriyle bölgeden ayrılmak istemesinin ardından çağrıya Boğazlıyan duyarsız kalmadı. Boğazlıyan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nın girişimleri ile onlarca aile Boğazlıyan’a geldi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde geçtiğimiz pazartesi saat 04.17’de 7,7; Elbistan ilçesinde saat 13.24’te 7,6 büyüklüğündeki ardı ardına meydana gelen deprem yüzyılın en büyük felaketine neden olurken, mağdur depremzedelere Boğazlıyan halkı sessiz kalmadı.

Boğazlıyan depremzedelere kucak açarken, yurtlar ve sivil vatandaşlar evsiz kalan depremzedelere ev sahipliği yapmaya başladı.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrası seferberlik durumu devam ediyor. Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın ve Belediye Başkanı Gökhan Coşar, başta olmak üzere belde belediyeler, sivil toplum kuruluşları  evleri yıkılan depremzedeler için barınma çözümleri de üretilmeye başlandı. Bu kapsamda Boğazlıyan’da da depremzedeler konuk edilmeye başlandı.

Asrın en büyük felaketlerinden biri olarak nitelendirilen deprem sonrası Boğazlıyan’da birlik ve beraberlik içinde hızlıca yol alındığını ifade eden Kaymakam Recep Aydın, “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı misafir etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda devletimizin imkânlarını seferber ettik. Diğer yandan da yardım seferberliğimiz devam ediyor” dedi.

Kaymakam Aydın, “Kaymakamlığımız ve Belediyemiz koordinasyonunda yürütülen kampanya ile toplanan yardımlar deprem bölgesine ulaştırılmak üzere dualarla yola çıktı” diye konuştu.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar ise, “Belediye olarak tüm imkanlarımızla ve hemşehrilerimizin desteği ile deprem bölgesindeki yaraları sarmak için el ele, gönül gönüle, güçlü bir mücadele yürütüyoruz” dedi.

Coşar, “Boğazlıyan Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla ve hemşehrilerimizin desteği ile deprem bölgesindeki yaraları sarmak için el ele, gönül gönüle, güçlü bir mücadele yürütüyoruz. Büyük bir duyarlılık gösteren ve desteklerini esirgemeyen hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Öte yandan yola çıkan araçlarda battaniye, yorgan, su, ekmek,  gıda malzemeleri, kıyafet, ayakkabı, ısıtıcılar ve çocuk bezleri bulunurken, diğer yandan da günlük taze 5 Bin ekmek deprem bölgelerine ulaştırılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM