• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
BOĞAZLIYAN MYO’NUN BAŞARISI

BOĞAZLIYAN MYO’NUN BAŞARISI

TÜBİTAK’ın teknolojik dönüşümün sağlanması ve değer zincirinde istenilen seviyelere ulaşılması için alanlarında başarılı öğrencileri desteklediği, üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek ve yeni teknolojilere öğrencilerin erişimini sağlamak amacıyla çağrıya çıktığı proje kapsamında Yozgat Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı yürütülen “2209-B – Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” 2022/1 dönemi kapsamında hazırlanan 2 proje desteklenmeye değer bulundu.

ÖĞRENCİLERİN “TÜBİTAK 2209-B ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ SANAYİYE YÖNELİK ARAŞTIRMA PROJELERİ” BAŞARISI

Bozok Üniversitesi Boğazlıyan Meslek Yüksek Okulu öğrencilerimiz tarafından TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından yürütülen “2209-B – Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” 2022/1 dönemi kapsamında hazırlanan 2 proje desteklenmeye değer bulundu.

TÜBİTAK’ın teknolojik dönüşümün sağlanması ve değer zincirinde istenilen seviyelere ulaşılması için alanlarında başarılı öğrencileri desteklediği, üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek ve yeni teknolojilere öğrencilerin erişimini sağlamak amacıyla çağrıya çıktığı “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” kapsamında Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Gıda Teknolojisi bölümünden Elif Nur Yiğit’in hazırladığı Akademik danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Nurcan Doğan’ın yaptığı “Yeni Bir Çevre Dostu Aktif Gıda Ambalajı Olarak Melas Bazlı Bakteriyel Selüloz Film Üretimi”, Laborant ve Veteriner Sağlık Bölümünden Rumeysa Eroldan’ın hazırladığı ve Akademik Danışmanlığını Dr. Öğr. Üyesi Cemhan Doğan’ın yaptığı “Pancar Küspesi CmcSi / Agar / Okaliptus Bazlı Çevre Dostu Aktif Gıda Ambalajı Üretimi Ve Tavuk Filetosunda Bazı Gıda Patojenlerine Karşı Kullanım” projeleri kabul edildi. Projelerin sanayi danışmanlığını ise Aylin Özgür Göksu yapıyor.

Öğrencileri geleceğin bilim insanları ve sanayinin birer lokomotifi yapmak için çalıştıklarının altını çizen Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları aktardı.

“Yozgat Bozok Üniversitesi olarak öğrencilerimizin her alanda kendilerini yenilemeleri ve geliştirmeleri noktasında destek veriyoruz ve yanlarındayız. 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizin projelerinin kabul görmesi bizleri mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Bu başarıda emeği geçen öğrencilerimizi, danışman hocalarımızı ve sanayi danışmanlarını tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM