• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,04
 • ALTIN
  %0,00
 • BIST
  %0,33
BOĞAZLIYAN MYO’YA TÜBİTAK DESTEĞİ

BOĞAZLIYAN MYO’YA TÜBİTAK DESTEĞİ

Öğretim Üyelerinin TÜBİTAK -1002 projesi TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Yürütücülüğünü UZEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tolga Hayıt’ın yaptığı; Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Fatma Hayıt ve Ziraat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Endes’in Araştırmacı olarak bulunduğu “Nohutta Fusarium Solgunluğunun Şiddet Seviyesinin Derin Öğrenme İle Belirlenmesi” adlı proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. Sunmuş oldukları projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edilen araştırmacı akademisyenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Öğretim Üyelerinin TÜBİTAK -1002 projesi TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Yürütücülüğünü Mühendislik Fakültesi Öğretim Elemanı, aynı zamanda UZEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tolga Hayıt’ın yaptığı; Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Fatma Hayıt ve Ziraat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Ali Endes’in Araştırmacı olarak bulunduğu TÜBİTAK-1002 Hızlı Destek Programı kapsamında “Nohutta Fusarium Solgunluğunun (Fusarium oxysporum f. sp. ciceris) Şiddet Seviyesinin Derin Öğrenme İle Belirlenmesi” adlı proje TÜBİTAK tarafından desteklendi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, TÜBİTAK projelerinin kabul edilmesinden dolayı akademisyenlere teşekkür ettiği açıklamasında “Üniversite olarak bilimsel çalışmalara ve TÜBİTAK projelerine büyük önem veriyoruz. Sunmuş oldukları projeleri TÜBİTAK tarafından kabul edilen araştırmacı akademisyenlerimizi tebrik ediyorum. Akademisyenlerimizin daha nice önemli projelere imza atacaklarına olan inancımı ifade ederek, başarılarının devamını temenni ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM